След 13 години чакане България отново има олимпийски шампион! Ивет Горанова спечели златния медал категория до 55 килограма в дисциплината "кумите" в дебюта на олимпийското карате.

Българката победи украинката Анжелика Терлюга с 5:1 в турнира по карате дисциплината кумите при жените до 55 кг.

Oще по темата
Българката бе безапелационна през целия ден и с 5 победи в турнира напълно заслужено спечели олимпийското злато, което е първо за България от Пекин 2008 година, когато Румяна Нейкова донесе последната досега олимпийска титла за нашата страна.

Нашето момиче поведе с 2:1 и можеше да нанесе тежък психологически удар, но съдиите отказаха да отсъдят ипон в нейна полза.

Горанова остана стабилна психически и малко след това записа още две точки в своя полза чрез вадзари, а 9 секунди преди края нанесе своя тежък удар - 5:1 и олимпийско злато!