Отборът на Виляреал спечели първия си трофей в европейския клубен футбол, след като победи Манчестър Юнайтед с 12:11 след изпълнение на дузпи във финала на турнира Лига Европа.

Двата отбора завършиха 1:1 в редовното време и продълженията и това наложи съдбата на трофея да се реши с дузпи.

Финалът в Гданск не предложи много емоции в рамките на 120 минути, но близо 10 хиляди зрители на стадиона станаха свидетели на атрактивно и драматично изпълнение на дузпи.

След като всички полеви играчи на терена се изредиха да бият и отбелязаха 20 дузпи, без да пропуснат нито една, остана да бият вратарите. И докато стражът на Виляреал бе точен, то Давид Де Хеа пропусна решаващата дузпа и трофеят отиде при Виляреал.

По този начин испанският клуб спечели първи трофей в цялата си история, докато техният треньор Унай Емери спечели Лига Европа за четвърти път в кариерата си.