Снимка: pixaBay
fallback

Пристрастяването към видеоигри беше зачислено като болестно състояние в поредната ревизия на Международната класификация на болестите. Все повече хора търсят лекарска помощ заради пристрастеност към видеоигри.

Oще по темата

Единственото лечебно заведение за такива зависимости на непълнолетни е в Холандия.

"Родените в новия век са онлайн поколение, те изкарват повече време пред компютри и други устройства с екрани. По-опасно е пристрастяването за хора след 20-годишна възраст, защото това разбива един цял свят, създаден около теб", каза психологът Христо Монов.

"Нека се обърнем повече към профилактиката на нещо подобно", призова психологът.

По думи на геймъра Красимир Петров, най-силно изразен е проблемът в Азия.

"Там има дори случаи на хора, които забравят да се хранят, падат и умират след много часове, изкарани пред мониторите с видеоигри. Да се говори за сериозна клинична пътека заради игрите обаче ми се струва преувеличено", каза той пред Bulgaria ON AIR.

"Стигал съм до недоспиване, което изтощава. Нормалното е да играеш колкото ти позволява свободното време", допълни събеседникът.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

64

Иван тодоров

преди 4 години

Доказано е ,че игрите развиват умствената дейност, рефлексите, скоростта за преценка на ситуация и д-р. Трябва да се ограничават ,защото наистина вредят на очите, но не може да се говори ,че игрите са вредни .

63

Анонимен

преди 4 години

На някои в тея коментари им е много тегаво, че хората се забавляват, ама не по техните разбирания и сега, трябва да им кажат, че не са мъже. Живо и здрави! Дано се нервите по често, и да си заминете преди 30така да ударите ;)

62

Анонимен

преди 4 години

Igri the sa polezni

fallback