България вече официално се размина и с илюзорните си шансове да играе на Игрите в Рио, след като загуби тежко от Франция с 0:3 гейма.

"Петлите" стигнаха до успеха с 25:19, 25:20, 25:15 в отделните геймове.

Нашите момчета имаха нужда от чиста победа с три гейма и разлика в точките с 21 пункта, за да се класират за олимпийските игри, но подобно нещо бе просто немислимо с оглед на разликата между класите.

Първият гейм започна много силно за французите, които стигнаха до аванс от 3:0 точки първоначално, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:6.

При второто техническо прекъсване преднината на европейския шампион бе 5 точки - 16:11, а до края французите без проблеми се справиха с нашите.

Вторият гейм обаче бе доста добър за България, макар че загубихме и в него. Нашите момчета дръпнаха с 11:6 при първото техническо прекъсване, а преднината ни бе стопена на само 2 точки при второто - 16:14.

Французите изравниха резултата - 17:17, а след това намериха и сили да обърнат гейма.

Третият гейм бе най-тежкият и в него като че ли Франция само бе в залата. "Петлите" ни отвяха с 25:20 - 10 точки разлика.