Снимка: Булфото, ахрив
fallback

Лувърът удължава с още две седмици рекламната кампания в парижкото метро за изложбата "Епопея на тракийските царе - археологически открития в България" заради големия интерес към експозицията, съобщиха от Министерството на културата, цитирани от БТА.

На всички възлови станции в метрото в Париж, където всеки ден минава огромен поток от хора, има монтирани реклами за българската изложба, в която са включени 1629 експоната от 17 български музея.

На рекламните пана и постери на станциите на парижкото метро е бронзовата глава на тракийския цар Севт III от фонда на Националния археологически институт с музей при БАН - шедьовър на античното изкуство и основен акцент в експозицията ни в "Лувър"-а.

От Министерството на културата отбелязват, че интересът към нашето културно наследство, представено в залите на крилото "Ришельо" в Лувъра, продължава да е много голям. Сред многото посетители на изложбата с археологическите открития в България тези дни са били и членове на културна делегация от Хърватия.

Между първите, разгледали забележителната експозиция, още преди официалното й откриване, беше и прочутият американски режисьор, продуцент и сценарист Джордж Лукас.

Много споделяния за изложбата ни има и във Facebook страницата на музея, която има над един милион посетители. Специализираното списание за изкуство и култура "Exponaute" също публикува специално резюме за изложбата.

Съкровищата на траките, бронзовата глава на тракийския цар Севт III и най-новите археологически открития в България ще бъдат в Париж до 20 юли 2015 г.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

13

Ispolin4eto

преди 8 години

До колкото помня, по изказвания на на Рашидов, след това съкровищата заминават за Ермитажа в Русия. После е планирана разходка в мюсюлмански държави и изобщо на това нещо му предстои в следващите няколко години да е извън страната.

12

Анонимен

преди 8 години

До BbКак разбра ?

11

Bb

преди 8 години

Nikakva polsa i pe4alba sa. BG ot luvara nula

fallback