Първата ракета на българския тенис при жените Цветана Пиронкова се класира за 1/4-финалите на турнира в Москва, след като надви сръбкинята Александра Крунич (109-а в световната ранглиста) с 6:3, 6:3.

Българката показа по-добра игра от своята противничка и заслужено стигна до успеха.

С тази победа пловдивчанката си гарантира 100 точки за световната ранглиста, като следващата и съперничка е румънката Ирина Камелия Бегу, която елиминира изненадващо Екатерина Макарова..

Нашето момиче има две победи над румънката през миналия сезон - в Хобарт и Хертогенбош.

В първия сет Крунич започна с пробив, но нашето момиче моментално изравни резултата в геймовете, след като сръбкинята направи две поредни двойни грешки и си сдаде подаването.

В четвъртия гейм Пиронкова стигна до пробив, след като направи впечатляващ обрат и регистрира пет поредни точки при 40:0 в полза на сервиращата сръбкиня.

При 5:2 нашето момиче проби за трети път и така спечели сета.

Във втория сет сръбкинята започна с пробив, а след това го затвърди за 2:0 гейма. Цвети върна пробива и изравни геймовете на 3:3, а след това поведе с пробив за 5:3 и го затвърди, за да спечели мача.