Роналдо направи втори пореден слаб мач за Португалия. Снимка: Reuters

С гол на резервата Варела три минути преди края Португалия спечели драматична победа с 3:2 срещу Дания във втория мач от група Б на европейското първенство по футбол.

Мачът не предвещаваше такава развръзка, защото иберийците поведоха с 2:0 след голове на Пепе и Елдер Пощига в средата на първото полувреме.

Никлас Бендтнер обаче намали малко преди почивката. През второто полувреме Кристиано Роналдо на два пъти пропусна стопроцентови положения да вкара трети гол и така отново Бендтнер вкара в 82-та минута и изравни.

Изглеждаше, че мачът върви към равенство, но тогава в 87-та минута влезлият току що като резерва Варела нанесе решителен удар и вкара победния гол.

С това Португалия запази шансовете си за класиране напред.