Чехия удържа гол аванс срещи Гърция. Снимка: Reuters

Чехия удари с 2:1 Гърция в среща от Група "А" на "Евро 2012" и отново е в играта за класиране в следващата фаза на турнира.

Попаденията за чехите вкараха Петер Жирачек и Вацлав Пилар, точен за "елините" бе Теофанис Гекас.

Чехия тотално надигра гърците през първото полувреме. Тогава Томаш Росицки и компания правеха каквото си поискат на терена, създадоха половин дузина положения, вкараха бързи два гола и не дадоха никакви шансове на гърците.

След почивката обаче "елините" тръгнаха в атака, възползваха се от груба грешка на Петер Чех и успяха да намалят, но за нещо повече не им достигна шанс и умения.

Така преди срещата Полша - Русия, която е по-късно днес, чехите се изравниха по точки с руснаците, а гърците и поляците имат по една спечелена точка.