Треньорът на Никс Лари Браун недоволства срещу реферите

Доста работа ще има Лари Браун начело на Ню Йорк Никс. Треньорът, който изведе Детройт Пистънс до 2 поредни финала в Лигата и спечели една титла с Буталата, все още няма победа начело на новия си отбор.

Бричовете загубиха за 3-и път поред от началото на сезона, след като бяха победени от Голдън Стейт Уориърс с 81:83 пред своите фенове в “Медисън Скуеър Гардън”.

В последната част Браун пусна тримата новаци в тима заедно на полето. Дейвид Лий, Чанинг Фрай и Нейт Робинсън се справиха добре и помогнаха на Ню Йорк да поведе със 74:71. Те обаче се измориха и на полето се върнаха титулярите, което сякаш помогна на гостите да обърнат мача.

Джейсън Ричардсън наниза 24 точки, а Барън Дейвис добави 16 и 9 асиситнеции за 2-ата победа  на Уориърс за сезона. Стефън Марбъри бе лидер на Ню Йорк с 15 точки, а Чанинг Фрай добави 12. Домакините обаче пропуснаха и 13-те си изстрела от зоната за 3 точки.

Сакраменто успя да запише обаче 1-а победа, побеждавайки като гост Финикс със 118:117. Героят за Кингс се казваше Шариф Абдур-Рахим, който отбеляза последните 6 точки на тима си, а в последните секунди и блокира стрелба на съперник.

Той завърши с 23 точки, а Предраг Стоякович бе най-резултатен с 33, от тях 6 тройки. Сръбското крило наниза 23 точки само в 3-ата част, като само 3 не му достигнаха да счупи клубния рекорд по точки в една част, който държи Мич Ричмънд.

“Движехме добре топката днес, но все още не стреляме по най-добрия начин” коментира треньорът на Кралете Рик Аделман. За Сънс 8 играчи вкараха 10 и повече точки. Стив Неш записа 18 и 13 асистенции, а Шон Мериън вкара 16 играбна 14 борби. Тимът от Аризона обаче загуби за 2-и път.

В последния мач от програмата ЛА Лейкърс разби Денвър Нъгетс със 112:92. Само 4 дни по-рано Езерняците биха съперника си и в неговата зала с 99:97. И сега Коби Брайънт бе лидер на тима си с 37 точки. Центърът Крис Мим добави 20 и 13 борби.

Навръх 26-ия си рожден ден Ламар Одъм също завърши с 20 точки за Лейкърс. Денвър загуби за 3-и път от началото на сезона. Кармело Антъни вкара 21, а Андре Милър добави 20 точки за отборар от Колорадо.