Пламен Константинов поема топката. Снимка : fivb.org.

Българският национален отбор по волейбол постигна трета поредна победа над Хърватия в контролните срещи между двата тима. В четвъртък и петък момчетата на Мартин Стоев, които са на подготовка за решителната квалификация във Варна срещу тимовете на Холандия, Украйна и Португалия се наложиха с по 3:0 гейма.

В последната контрола между двата тима трикольорите се наложиха с 3:1 (19:25, 25:21, 25:21, 27,25), като почивка бе дадена на капитана на тима Пламен Константинов, който страда от контузия.

По-късно днес треньорският щаб ще определи групата за квалификациите във Варна. Само победителят от срещите в Двореца на културата и спорта ще спечели виза за световните финали в Япония догодина.

В първия си мач на 19 август нашите момчета излизат срещу тима на Холандия, а още на следващия ден играем с Украйна. Третият ни двубой е срещу Португалия на 21 август от 18,00 ч.