ПБК ЦСКА
Пред 400 зрители в залата на стадион Българска армия ЦСКА победи Левски със 113:80 в първи четвъртфинален мач от баскетболното първенство. Срещата започна с домакинско надмощие и само през първите 10 минути „червените“ натрупаха 14 точки преднина до 33:19.

През третата четвърт домакините натрупаха солиден аванс от 24 точки, след което старши – треньорът Росен Барчовски пусна в игра всичките си налични баскетболисти. Поради контузия във вчерашния двубой участие не взе Братислав Вичентич, а заради спрени права не игра Карлос Морбан.

Най-резултатен за победителите бе Христо Николов, приключил мача с 30 точки, а Тони Дечев добави 14. С по 13 се отчетоха Димитър Ангелов, Дезмънт Фъргюсън и Стефан Георгиев. В хода на мача контузии получиха Фъргюсън и реализиралия 7 точки и 4 асистенции Людмил Радулов, който заяви: „ Очаквам серията да приключи в два мача, макар че няма да ни е лесно.“

За Левски Людмил Хаджисотиров наниза 21 точки, Станислав Славейков и Цветомир Начев добавиха съответно 18 и 14.

Среща номер 2 ще се играе в сряда от 15 часа в зала Триадица.