Стийв Неш (снимка nba.com)
Отборът на Финикс Сънс победи Денвър Нагетс със 106:101, с което прекрати победната серия на гостите от осем поредни победи.

Титулярната петорка на победители приключи двубоя с 11 или повече точки, като най-резултатен бе Стийв Неш с 25 точки и 11 асистенции.

За гостите от Денвър Кениън Мартин наниза 21 точки, овладя 9 борби и се отличи с пет откраднати топки, докато резервата Ърл Бойкинс наниза 20 точки и подаде 9 завършващи подавания.

Победата изведе тима на Финикс на първо място в Националната баскетболна асоциация с 48 победи и 15 загуби, докато Денвър за момента е извън местата, даващи право за класиране в плейофите с актив от 32 победи и 30 загуби.

Торонто Раптърс победи Филаделфия със 128:110, след като петима от баскетболистите на канадския отбор завършиха двубоя с 14 или повече точки, като резервата Дониел Маршал бе най-резултатен с 38 точки и 10 борби.

Алън Айверсън бе най-точен за гостите от Филаделфия, като наниза 32 точки и подаде осем завършващи подавания, докато крилото Крис Уебър се отчете с 19 точки за 35 минути на игралната площадка.

Хюстън Рокетс победи Сакраменто Кингс със 111:96 като гост, след като шестима от неговите баскетболисти приключиха двубоя с десет или повече точки, като Трейси Макгрейди наниза 22 точки, а Дейвид Уесли се отчете с 21. За домакините най-резултатен бе сърбина Предраг Стоякович с 21 точки, докато Кутино Мобли добави 20 точки и девет асистенции.

Победата бе четвърта поредна за тима на Рокетс, който се намира на шеста позиция в Западната конференция, докато Сакраменто е с една позиция по-напред с актив от 39 победи и 25 загуби.