Снимка: Istock

Умората наляга всеки, особено в натовареното съвременно ежедневие. Когато обаче тя не си тръгва от плещите ви и по никакъв начин не ви напуска, дори след почивка или сън, това има своите причини. Ако се чувствате сънливи, уморени постоянно, нямате сили за нормални ежедневни дейности, камо ли за нещо повече, ето какво може да го предизвиква.

1. Консумирате прекалено много прости въглехидрати.

Ако наблягате на простите въглехидрати и рафинираните захари в ежедневието си, те може да са в основата на постоянната умора. Когато хапнете нещо сладко, то повишава рязко нивата на кръвна захар и инсулин. Те спадат също толкова бързо след това, колкото са се покачили. Този процес предизвиква умора, липса на енергия, сънливост и глад за още рафинирани захари.

2. Заседнал начин на живот.

Заседналият начин на живот без никакви упражнения, тренировки и движение може да доведе до постоянна умора. Ако поставяте тялото си пред предизвикателство с редовни упражнения и тренировки, това развива издръжливостта и силата му. Когато не се движите, мускулите стават инертни и слаби, а вие се чувствате постоянно уморени и без енергия.

3. Не се наспивате добре.

Сънят е много важен. Той трябва да е достатъчно продължителен и непробуден, за да осигури на организма нужната почивка.

4. Чувствителност към храни.

Постоянната умора може да се дължи на хранителна алергия, непоносимост или чувствителност, за която не подозирате. Когато в организма често или ежедневно постъпва хранителен дразнител, тялото реагира. Една от възможните реакции е умората и липсата на енергия.

Още по темата може да прочетете в Az-jenata.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase