Снимка: Istock

През изминалата година милиони хора останаха да работят от вкъщи заради пандемията. Начинът на живот се промени изцяло, като в много случаи това не носи ползи за здравето. Лежането на дивана се увеличи, което предполага по-малко движение и крие риск от напълняване и поява на редица здравословни проблеми. Не всеки разполага и с удобна и ергономична офис мебелировка вкъщи, за да може да работи в подобаваща и щадяща стойката поза.

Ето защо, колкото и позитиви да има работата от вкъщи, тя може и да навреди в дългосрочен план. Ако работите седнали или легнали на дивана с лаптоп в скута, това със сигурност не е най-добрата поза за работа. Някои предпочитат да работят седнали на стола пред кухненската маса за хранене, които далеч не са предназначени за седене в продължение на часове. Подкрепата на гърба и скелета, която дават офис столовете, е незаменима. Нивото на бюрото също трябва да е добре съобразено с нуждите на тялото по време на дълго седене, каквото предполага 8-часовият работен ден, макар и от вкъщи.

Дори най-малките промени във височината на бюрото и стола, на който седите, могат да окажат вредно влияние върху гръбнака, ставите, костите, органите, пише vice.com. Важни са също и размерът на монитора, както и най-вече отстоянието му от очите ви. Ако вкъщи не разполагате с достатъчно място и се налага да гледате монитора си отблизо, това със сигурност вреди на очите и зрението.

Срещите с колеги през приложения и уеб камери са забавни от една страна, могат да са и наистина ползотворни, но от друга навеждането към камерата и търсенето на удобна поза по време на разговор може да причини изкривявания във врата, напрежение, главоболие, болки в очните ябълки.

Повече по темата може да прочетете в Az-jenata.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase