Източник: Reuters
fallback

Две от нещата, които са общи между секса при човека и животните, са вродените сексуални инстинкти и феромоните, правещи единия партньор неустоим в очите на другия. Много скоро обаче може да се окаже, че обединяващият фактор е само един, защото съществуването на сексуалните феромони при човека се поставя под все по-голяма въпросителна. 

От десетилетия се дебатира дали сексуалното привличане между човешките индивиди се базира на влиянието на феромоните. Ново проучване затвърждава схващането, че те реално не съществуват, или поне не във вида, в който се говори за тях.
 
През последните години „ловът на човешките сексуални феромони“ беше стеснен до 2 типа химични съединения – андростедиенон (откриван в потта и семенната течност при мъжете) и естратетраенол (отделящ се в урината на жените).
Все още не е потвърдена ролята на тези съединения по отношение разпалването на сексуалната искра, но през последните години парфюмерийната индустрия разчита именно на тях като основна ароматна съставка в продуктите, целящи възбуждането на сексуален интерес у противоположния пол.
 
Доколко успешен ход е това, все още се спори, защото е трудно да повярваме, че сексуалното влечение при човека може да се асоциира само с нещо толкова ефирно като аромата, предизвикващ единствено обонянието.
 
Можем ли наистина да усетим мирисa на секс - вижте на Puls.bg
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

5

Анонимен

преди 6 години

в днешно време по-силни послания от феромоните изпраща пълния портфейл. С негова помош има и синьо хапче и бял прах и ръбати бутилки дето трудно се търкалят

4

нико

преди 6 години

ас използвам феромони и на сто процента действат имената им са левове евро долари това са финикийските феромони действат безотказно.

3

Анонимен

преди 6 години

това на снимката не е ли слънчоглед ? Днешните младежи много се изтарикатиха нещо.

fallback