Източник: Reuters
fallback

Проучване на екип от университета в Ливърпул, Англия, доказва, че рискът от ухапване от куче зависи пряко от особеностите на характера ни. Английските учени установяват и една специфична група хора, които се отличават с най-висок риск да станат жертва на такъв инцидент. 

Оказва се, че хората, склонни към депресивни състояния и повишена тревожност, напълно несъзнателно провокират агресивно поведение отстрана на кучетата. Опасността за тях е около 3 пъти по-висока.
 
Допълнителното раздробяване на групата на най-застрашените хора показва още една интересна особеност. Рискът от ухапване от четириногите зависи и от пола на човека, като по-застрашени в това отношение са мъжете.
 
Така се оказва, че в най-рисковата група за ухапване от куче попадат мъжете, страдащи от хронична тревожност или склонни към депресивни състояния.
 
Защо те отключват агресия у кучето и защо биват хапани по повече от веднъж - вижте на Puls.bg
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

8

Анонимен

преди 6 години

Имам куче, източно европейска овчарка. Тежи 40 кг. и е много по силен от човек. Единствено проявява агресия срещу себеподобни мъжкари за надмощие. Много внимателно се държи с жени и деца. На мъжете не им обръща внимание, освен в отделни случаи, но предупреждава с лай и ръмжене. Ако види, че някой си тормози детето и побеснява. Онзи ден една жена с бебе я нападна глутница ***. Добре, че се разхождахме наблизо. Първо ги разгони и изпохапа а после не се отдели от жената докато не го извиках.

7

По принцип

преди 6 години

По принцип колкото е по-дребно кучето, толкова е по-вероятно да те захапе, но на стъраха очите са големи - страх ги е от големите кучета, които почти винаги са доста дружелюбни.

6

Факт

преди 6 години

Наблюденията на собствениците на кучета, показват, че кучетата нападат най-вече страхивите и/или лошите хора, но кой ли ще си признае, че е страхлив и/или лош?

fallback