Снимка: visualhunt.com
fallback

Над 15 000 са подадените молби за инвитро процедури у нас от началото на годината – въобще не са малко. Това каза д-р Минко Еврев - репродуктивен АГ специалист в Първа САГБАЛ "Св. София", предаде "Фокус". 

"В САГБАЛ "Св. София" от началото на годината са около 200. За прегледи са се записали около 400 двойки, но проблемът е такъв, че много от тях се нуждаят от предварително лечение - оперативно и/или медикаментозно. След такова лечение е необходимо да мине определено време, за да се възстанови пациентът. Например, ако е открита миома и се налага нейното оперативно отстраняване, след операцията трябва да се изчака поне 6 месеца, за да се възстанови напълно маточната стена и организмът като цяло", обясни д-р Еврев и уточни, че това е дребна операция, след която се изчаква половин година. 

"Подобна е ситуацията и при махане на полипи и извършване на процедури в други клиники, което изисква пък поне три месеца за възстановяване на организма. Затова целият път е толкова продължителен, защото се изчаква определено време при такива ситуации преди самата инвитро процедура", коментира още той.

Д-р Еврев увери, че инвитро процедурата не е такава, каквато е била преди 10 години, а вече всичко е осъвременено. 

"Съществува кратък период, в който да се открие причината за безплодието. Междувременно могат да се открият противопоказания за извършване на инвитро лечението като ендокрийни, сексуално трансмисивни, генетични и емунологични заболявания. След като излязат изследванията, започва стимулация на жената с цел да се получат повече от една яйцеклетка – това увеличава шанса многократно за забременяване. След това се добиват тези яйцеклетки чрез пункция – изваждат се зрели яйцеклетки, избира се ембриологичен метод за оплождане извън организма на жената. След това се изчакват, докато станат зрели ембрионите и се връщат в матката на жената", допълни той. 

По думите му, цялата процедура, в зависимост от схемата за стимулация, обикновено трае месец – месец и половина. 

"Ако опитът е неуспешен, задължително се добавят нови изследвания за по-редки заболявания, по-редки генетични, инфекциозни и специфични такива. Търсят се скрити инфекциозни причинители. При следващ опит задължително се променя схемата на стимулация и задължително се променя ембриологичното лечение и начинът на извършване на оплождане", каза още д-р Минко Еврев.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

21

Сиса

преди 6 години

Венцислава, казват се ЕНДОКРИННИ, ИМУНОЛОГИЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ. Поне веднъж напишете статии от които човек да научи нещо! Аман от некадърно написани статии в този сайт!!!

20

Анонимен

преди 6 години

Познавам семейства с 3-4 опити у нас чрез фонда и частно заплащане и нищо след което в клиника в Истанбул всичко е наред така ,че сами си направете изводите.P S.Цената там е не много по различна от тази на частните клиники у нас.За съжаление и инвитрото се е превърнало в търговия у нас!Ето за това имаме отрицателен демографски приход!

19

Анонимен

преди 6 години

И този фонд е упорочен както повечето неща у нас всичко е с цел крадене на пари а не повече деца.За съжаление късно го разбираш а през това време годините си минават в неуспешни опити и когато се усетиш разбираш ,че си вече с над 50% слаби показатели.Тръгваш по чужбина и разбираш колко много си загубил и сбъркал като си чакал прословутия фонд и си се доверил на нашите лекари!Моят съвет към всички двойки вярвайки на този фонд не се занимавайте това са глупости.

fallback