Архив: Булфото
fallback

Не са открити нарушения в УМБАЛСМ "Пирогов“ при проверката за отказана медицинска помощ на пострадал в близост до лечебното заведение. Това е становището на "Медицински одит" и на Столичната здравна инспекция, които са направили проверката.

Инцидентът, за който е проверката, стана преди седмица. На мъж, пострадал при ПТП до "Пирогов“, му била отказана лекарска помощ от работещите в кабинет 105 под предлог, че има забрана за лекарите да напускат територията на лечебното заведение.

Oще по темата

Изводите от проверката са следните:

"Изпълнителна агенция "Медицински одит“ (ИАМО) констатира, че съгласно чл. 9 от Наредба №25 за оказване на спешна медицинска помощ: "центровете за спешна медицинска помощ организират и осигуряват: т.5 "оказването на спешна медицинска помощ при бедствия, аварии и катастрофи, осъществявайки взаимодействие с органите на полицията, пожарната и гражданската защита“.

Проверката на Столичната здравна инспекция (СРЗИ) показа, че съгласно Правилника за устройството, дейността и вътрешния ред на лечебното заведение, медицинските специалисти оказват помощ единствено на територията на болницата и повтаря заключението на Медицински одит, че "според действащата нормативна уредба ЦСМП оказват спешна медицинска помощ на мястото на инцидента и по време на транспорт до болнична структура“.

В случая екипите на ЦСМП са се отзовали на подадения сигнал за 5 минути – сигналът е получен на тел. 112 в 15.50 ч., а екипът на спешна помощ е пристигнал на мястото на инцидента в 15.55 ч.

Пациентът веднага е откаран в УМБАЛСМ, където е прегледан, диагностициран с черепно-мозъчна травма и е хоспитализиран в реанимационното отделение на Клиниката по неврохирургия, се казва в заключението от проверката.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

38

?

преди 6 години

Има правила за работа. Не се хващайте за частни случаи. Пациента бил на 100 метра от болницата, ами утре ако има пострадал на 200 метра? Къде е границата. Лекарите нямат право да напускат болницата, това е така, защото е доказано, че това може да донесе повече проблеми, отколкото положителен ефект.

37

Анонимен

преди 6 години

Как да защитя лекаря, че няма линейка, като той поне има работа. Държавна работа. Аз и това нямах. Баща ми, с 40 години стаж в строителната механизация се преквалифицира на баничар, че нямаше строежи. Майка ми от началник склад за радиолелектронни материали на стари години стана отговорник хладилник - целодневно от - 20 на + 35 и обратно. За мижави пари. Заобиколена от крадливи и гладни българи. А тя е материално отговорна... Съчувствам им на лекарите, тежко им беше. Те също видяха какво стана..

36

Октоподът 4

преди 6 години

Винаги се появява някой богат роднина който дал първия милион за тази частна болница. Защото Частникът няма как да обясни произхода на този милион.Винаги Частникът има тъмни периоди в биографията. Бил на специализация в ЮАР - повече нищо.Когато някой се оплаче, се оказва че Частникът лекува роднини на полицията, съдии, прокурори.Разбира се Лек. Съюз. заслужава "орден: Всеотдайна грижа към пациента". ЛС протестираше срещу екс. мин. Виткова, която искаше частник да не работи в държавна болница

fallback