Източник: Reuters
Съществуват схващания, че желанието да се храним е подобно на сексуалното влечение. Стимулът да консумираме храна се корени в желанието ни да си доставим удоволствие, наслада.  Или хранейки се целим просто да копираме глада? 
 
Чувството на глад е физиологичният знак на организма за потребност от прием на храна. Обратното усещане е чувството на ситост, което настъпва у всеки един от нас след нахранване. 
 
Съвсем логично е, когато се нахраним да се чувстваме удовлетворени и по-щастливи. Естествената защитна реакция на тялото ни е да се предпазим от болката. Чувството на глад поражда спазми в стомашно-чревния тракт (така познатото „къркорене”), прилошаване и понякога болка.
 
След нахранване настъпва период на релаксация, който се управлява от парасимпатиковата автономна нервна система. Тя контролира и процесите на храносмилане, като засилва перисталтиката на стомаха и червата и ускорява процесите в храносмилателната система. Под контрола на парасимпатиковата нервна система организмът се демобилизира, успокоява и запазва своята енергия.

Още любопитна информация за здравето и храненето можете да намерите в Puls.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase