Снимка: crossingthinice.com

Общото между всички политици и успешни бизнесмени е, че спазват един и същ сутрешен ритуал по събуждането.

Ето за какво става дума: Решението да станем от леглото, което правим всяка сутрин, може или да ни вдигне на крака за успехи, или да саботира общото ни състояние.

Вижте дали нещата, които правите, случайно не спадат към онези, с които сами си създавате допълнителни главоболия.

Проблем: Натискането на бутона „Дрямка“

Осъзнавайки, че можем да останем в леглото за още няколко минути, ние сякаш получаваме подарък от съдбата. Но дремването една, две или десет минути не е в наша полза – разбъркваме естествения цикъл на съня си. Вместо да си помогнем с още миг сън, ние се чувстваме много по-уморени през целия ден.

Защо ли?

Като за начало, самият факт, че използвате аларма, за да се събудите, означава, че тялото ви е с нарушен биологичен часовник. Този часовник е вашият вътрешен механизъм, който ви казва кога в 24-часовото денонощие да заспите или да се събудите.

Той отключва чувството за сънливост през нощта и ни събужда сутрин, когато сме „заредили батериите“. Когато по време на сън сме стреснати от пищящ телефон, който крещи „Ставай!“, получаваме нарушение в естествения цикъл за почивка на тялото ни, което резонира в чувство на изтощение през целия ден.

Сънят, който получавате по време на краткотрайни дремки, не е качествен.

Притварянето на очите е предпоставка за засилване на състояние, наречено сънна инерция, за което са характерни чувство на отпадналост и дезориентация в първите часове след ставането от леглото.

Още по темата четете в Tialoto.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase