Снимка БГНЕС
fallback

Европейският съюз планира да въведе вносни мита за всички стоки от китайските сайтове за електронна търговия, по-специално Aliexpress, Temu и Shein, включително и за стоки на цена под 150 евро, съобщи днес вестник "Файненшъл таймс", позовавайки се на свои източници, пише "Сега".

Според тях подобно преразглеждане на вносните мита в ЕС има за цел да се бори с "притока на голям брой евтини стоки". Европейската комисия ще предложи да се премахне сегашната ценова бариера от 150 евро, при която стоките могат да бъдат закупени без мито, се казва в публикацията. По данни на ЕК през миналата година в ЕС са внесени такива стоки за 2,3 млрд. евро.

В края на май китайските власти изпратиха писмо до Валдис Домбровскис, заместник-ръководител на ЕК, в което предупредиха за ответни мерки от страна на Китай, в случай че ЕС възнамерява да започне търговска война срещу Пекин чрез повишаване на митата върху китайските стоки. Според текста китайските власти са обезпокоени от нарастващия брой антидъмпингови разследвания срещу китайски фирми в ЕС и се надяват да възстановят нормалното търговско и икономическо сътрудничество с блока. В отговор на по-нататъшните недружелюбни стъпки от страна на официален Брюксел Пекин обмисля да повиши митата върху вноса на европейски селскостопански продукти и авиационно оборудване.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

145

Обективен

преди 2 месеца

Радвай се ,българино ,че си в ЕС. Защото това мито ще плащаме ние ,потребителите,а не Китай. И парите,които ще плащаме в повече,ще отиват за оръжия за бандеровците.

144

В Европа ги е

преди 2 месеца

Страх да не източат спестените пари на европейците които си купуват всякакви евтини стоки от Китай които правят групаж на различни стоки и ти ги доставят на веднъж докато в Европа трябва да плащаш куриерски услуги за различни стоки по отделно от различни търговци при това всяка стока е по скъпа

143

Аз

преди 2 месеца

Занимавам се с продажба на стоки. 98% от стоката ни е от Китай и 2% е от Германия. За съжаление стоката от Китай е хем по-качествена, хем по-евтина. Държим немските неща за тези, които не искат "китайски б0kлyци". Тъпо, но факт.

fallback