Снимка: Bulgaria ON AIR
fallback

По традиция в началото на годината хората с вълнение очакват да чуят различни прогнози за бъдещето на България и предстоящите събития в страната ни през тази година. А най-голямата новост вече е прогноза чрез изкуствения интелект.

"За съжаление, като модел за език, аз нямам възможност да предоставя прогнози за бъдещето, включително за събития през 2024 година в конкретна държава като България. Моята информация е базирана на данни, актуални към януари 2022 г. и не мога да предскажа бъдещи събития", гласи част от съобщението на ChatGPT.

Макар и да не е способен да дава прогнози, изкуственият интелект успява да посочи предимствата и недостатъците от влизането на България в Шенген, което ще бъде частично постигнато по въздух и море през март 2024 г.

"Влизането на България в Шенгенската зона може да донесе няколко значителни ползи за страната - свобода на движение, икономически растеж, подобрени контроли на границите, участие в сътрудничество в областта на правосъдието и вътрешните работи, както и подобрени възможности за образование и култура. Въпреки тези потенциални ползи, влизането в Шенген може също така да създаде предизвикателства, като например необходимостта от съответствие със стандартите на Шенген по отношение на сигурността и управлението на границите, както и значителни инвестиции в инфраструктура и обучение на персонала", допълва изкуственият интелект.

ChatGPT има мнение и относно влизането на страната ни в Еврозоната: "Вотът на страната към еврото е сложен и многостранен процес, който засяга различни аспекти на икономиката и обществото. Някои от възможните ползи са стабилност на валутата, намаляване на трансакционните разходи, по-лесен достъп до капиталовите пазари, по-ниски лихвени проценти, ползи от общата парична политика и по-голяма интеграция в европейската икономическа общност. Въпреки тези потенциални ползи, съществуват и предизвикателства, като например спазването на строги фискални правила, загубата на част от независимостта във валутната и паричната политика, както и поддържането на икономическа стабилност, което от своя страна може да изисква болезнени реформи и адаптации".

Говорейки за влизането на България в Еврозоната, няма как да не попитаме изкуствения интелект и дали доходите на българина ще се повишат през предстоящата година.

"Прогнозите за икономически растеж и доходи често зависят от множество фактори, включително макроикономически условия, политическа стабилност, външната търговия, инвестиции и други", отговори ChatGPT.

Вижте повече в репортажа на Bulgaria ON AIR

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

49

долу цензурата

преди 4 месеца

И ПСИХОЛОГИЧЕСКИТЕ ЦИПСО ОПЕРАЦИИХОДЯТ ЛИ В МУЗЕЯ НА ПЛЕНЕНАТА НЕПОКЪТНАТА НАТОВСКА ТЕХНИКА ГЛЕДАЙТЕ, ЯВНО УКРОЕКИПАЖИТЕ СА СЕ ПРЕДАЛИ С ТЕХНИКАТА ИЛИ СА ИЗБЯГАЛИ НЯМА СЛЕДИ ОТ БИТКА.https://youtube/watch?v=74D2zi9IdeQПрочети още на: https://dnes.bg/voinata-v-ukraina/2024/01/02/ujasyt-na-ukraincite-s-ruski-pasporti-celiiat-im-jivot-tyne-v-nesigurnost.594037#comment-newestПрочети още на: https://dnes.bg/politika/2024/01/02/borisov-obvini-radev-che-ne-ni-prieli-i-za-suhopytniia-shengen.594050#comment-newest

48

Анонимен

преди 4 месеца

"ИСКАМ ДА СЪМ ЗАВИСИМ ОТ БОГАТИ , МЪДРИ И ЧЕСТИТИ ХОРА---А , НЕ ОТ ПИЯНДУРНИЦИ, ВЪШЛИВИ РУСКИ КОМУНИСТИ И УЧЕНИЦИ НА ХИТЛЕР , КАТО ПУТИН" - Те и на Хенри исинджър не са по-добри.

47

Анонимен

преди 4 месеца

Когато ЧатГПТ каже нещо, което пишещите харесват - Ето! ВИЖДАЕ ЛИ! Даже и ИЗКУУУУСТВЕНИЯ ИНТЕЛЕКТ (така с наперена ръка във въздуха, за драматичен ефект) ни подкрепя! Когато ЧатГПТ каже противоположното - "Ох, ми то сега ги знате, тея алгоритми-малгоритми не познават много и правят грешки ..."

fallback