Снимка: БГНЕС
fallback

Лидерите на основните италиански политически сили щурмуваха социалната мрежа "Тик Ток" в опит да привлекат младите избиратели да ги подкрепят на предсрочните парламентарни избори на 25 септември, предадоха "Франс прес" и БТА

Бившият италиански премиер Силвио Берлускони откри преди броени дни своя акаунт там. "Привет младежи, ето ме, добре дошли в моя официален акаунт в "Тик Ток", заяви той, усмихнат, изтупан с костюм и вратовръзка, с боядисана коса, с пудра и фон дьо тен, със застинали черти на лицето благодарение на пластичната хирургия, посочва френската агенция. Този му вид обаче му навлече доста иронични коментари. "Силвио, какъв крем използваш срещу бръчките?", попита го потребител на социалната мрежа. Друг се поинтересува от фон дьо тена, който използва бившият премиер. Трети пък попита дали "Силвио изобщо чете коментарите" в "Тик Ток". А в. "Стампа" иронично поздрави куража на Кавалера (както е прякора на Берлускони) да излезе на 80 години на бойното поле на младежката социална мрежа.

Бившият италиански премиер Матео Ренци и лидер на центристката партия "Италия Вива" също от вчера има личен акаунт в "Тик Ток", а неговия партньор в центристката предизборна коалиция Карло Календа, присъства в тази мрежа отдавна.

Лидерката на постфашистката партия "Италиански братя" Джорджа Мелони, за която социолозите вещаят победа на изборите и възможност тя да стане премиер, присъства в "Тик Ток" с личен акаунт от началото на годината.

В мрежата са и бившият премиер Джузепе Конте и бившият вътрешен министър Матео Салвини.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

4

Striker

преди 1 година

Ако е верно китайска тая щуротия, италианците не са в ред, хахх! И какво е това тъпоумие Тик-ток?! Не се ли казва Тик-так?

3

Анонимен

преди 1 година

Изключителна недалновидност е да популяризират ТикТок. Това е китайска програма със затворен код. Днес може да не прави нищо лошо. А утре може да има война и да ви пуснат един ъпдейт който да прави кой знае какво. Рискът не си струва за микроскопичната полза от още една социална медия губеща време.

2

Анонимен

преди 1 година

Когато в една държава всеки си гледа бизнеса и пазва някакви правила, политиката може да бъде и шоу за разтоварване на работещите , съответно повишение на производителността на труда. Поняли?

fallback