Снимка: архив, БГНЕС
fallback

Европейската комисия потвърди, че представителите на "АстраЗенека" са отказали участие в нова среща, посветена на липсващите ваксини, поръчани от ЕС.

Говорител на комисията уточни, че тази сутрин от дружеството не са изпратили представител за насрочена поредна среща онлайн. Комисията, представители на държавите от ЕС и на дружеството тази седмица разговаряха няколко пъти.

Oще по темата

Според говорители на ЕК производителят, получил голямо европейско финансиране за разработването на ваксина, не дава ясни отговори защо липсват количествата, поръчани от ЕС миналата есен.

Предвижда се в петък европейската лекарствена агенция да одобри ваксината на "АстраЗенека" и това да бъде третият препарат, използван в имунизационната стратегия на ЕС срещу COVID-19.

По-рано за затруднения в доставките съобщиха и от "Пфайзер" - първата ваксина с европейско одобрение. ЕС очаква тези трудности да отпаднат до края на седмицата, но се опасява дали намеренията до есента да бъдат ваксинирани 70 на сто от пълнолетните европейци ще бъдат постижими.
/БТА/

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

70

тя

преди 3 години

Ало, ЕС има и други ваксини- руска , китайска --

69

ГосТ

преди 3 години

#67, така е. Но американските самолети са коптори. На едно Мицубиши Зеро са падали по десетина хамерикански коптора. Но е факт, че заради числеността и ресурсите, японците е нямало как да ги бият. За ваксините, това е ясно, но не е ясно защо са по скъпи от конвенционалните ваксини ??? А масовото ваксиниране с такава експериментална ваксина за сметка на огромната печалба - без коментар. Фермата на животните. Освен това, Китай са ваксинирали доста повече хора като абсолютна стойност- мисля двойно

68

Анонимен

преди 3 години

Изобщо мисля, че тук някои хора не разбират каквк значи инвестиране в разработка. Такива договори включват патенти и права и приоритети и доставки и т.н. Примерно ако вземеш пари по научен договор е много ясно записано за кой са правата върху резултатите. В общия случай това е научната организация и ако от ЕС са подписали такъв договор, значи са много много зле. Защото това не е научен договор, а целева инвестиция в технология свързана с нац. сигурност, с много конкурентна среда. Ще видим де...

fallback