Снимка: БГНЕС
fallback

Представители на Парламентарната асамблея на ОССЕ за правата на човека оцениха, че предоставянето на извънредни правомощия на унгарското правителство по време на пандемията на коронавирус, без да се определя срокът им на действие, е "опасна стъпка, която подкопава демокрацията в тази страна".

Oще по темата

"COVID-19 вече отне много животи, но се страхувам, че демократичното управление на Унгария сега е сериозно застрашено. Липсата на парламентарен надзор или ясна дата за прекратяване на извънредното положение е много тревожно развитие и се надявам унгарските граждани да поискат от Парламента да се върне на централното си място при вземане на решения", заяви Кириакос ХаджиЯни, председател на Генералната комисия за демокрация. Човешки права и хуманитарни въпроси в Парламентарната асамблея на ОССЕ.

Заместник-председателят на комисията Михаил Георг Линк от Германия каза, че в много страни са били въведени извънредни правомощия за борба с кризата, но че липсата на парламентарен надзор е особено тревожна в Унгария, се казва в изявлението на ОССЕ, цитирано от БГНЕС.

"Не можем да позволим парламентът да бъде маргинализиран в тази борба за здравето на нашите общества", каза той.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

20

Секешфехервар

преди 4 години

Да знаете, че и Орбан се уяде.

19

Анонимен

преди 4 години

ВИВА ОРБАН !!!

18

Една подробност

преди 4 години

Самият Дянков си каза, че възнамерява да продаде имотите на БАН за 200 милиона, а после разбрахме, че всъщност стрували 5 милиарда. Затова онази презокеанска групировка може би не е най-подходящият купувач. Но желаещи да купят винаги ще се намерят.Да им оставим имоти за 1 милиард, но в БАН да остане главно научната информация, каквото предложение имаше. Който ще разработва теории, също и българистичните науки да идат към ВУЗ-овете, а научно-приложните да търсят стопанско финансиране на проекти

fallback