Снимка: Булфото
fallback

Служители на КАТ вече няма да се отзовават при леки катастрофи, съобщиха от МВР.

При такива инциденти шофьорите ще попълват двустранен констативен протокол, който се предоставя от застрахователя при сключване на застраховка "Гражданска отговорност" или при поискване.

Промяната се прави с влизане в сила на наредба на МВР и Комисията за финансов надзор за документите и реда за съставянето им при пътни произшествия и реда за информиране между МВР, КФН и Информационния център към Гаранционния фонд.

Така според новите правила служителите на КАТ ще бъдат на мястото на инцидента, само когато има убит или ранен човек, произшествието е предизвикало задръстване на платното за движение, в него участва пътно превозно средство, което превозва опасен товар или товар, който се разпилява на пътя и в резултат на това създава опасност за движението.

Служители на КАТ ще има и когато катастрофата е станала с автомобил с чуждестранна регистрация или има съмнение, че участник в произшествието е под въздействие на алкохол, на друго упойващо вещество или не притежава необходимите права за управление на моторното превозно средство.

В случаите, когато при произшествието са причинени само материални щети, които не възпрепятстват движението на автомобила на собствен ход и между участниците в произшествието има съгласие относно обстоятелствата, свързани с него, участниците попълват своите данни в двустранен констативен протокол за катастрофата, който им се предоставя от застрахователните компании при сключване на застраховка "Гражданска отговорност", както и при поискване.

Бланката е валидна и когато не е предоставена от застрахователя (може да се извади от интернет или да се преснима от Държавен вестник).

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

27

Асен Проданов, Бурга

преди 15 години

Катаджиите, като всички държавни служители у нас, от които зависи уреждането на нещо важно, използват служебното си положение и си искат рушвети от гражданите. Впрочем, така е във всички страни от Балканския регион. От там идва и термина "Балкански синдром". Този синдром е присъщ на всички бедни страни по света със слабо развита икономика и нисък жизнен стандарт. Корупцията в тях се е превърнала в естествен начин на живот.

26

Saiman

преди 15 години

Estestveno kak she idvat za leka katastrofa vmesto da ide da vzeme na nqkoi bednqk parite ili da si pie kafeto s leki katastrofi she se zanimava ama kak ne .....

25

valio

преди 15 години

nqkoi nameril li e toq protokol v neta 6toto az go tarsa ama ni6to ako go nameri nqkoi molq da go prati moje i link na skype primerno az sam valiors

fallback