12

Анонимен

преди 2 години

В Бергкамен, федерална република Нордрайн-Вестфалия спря топлоелекроцентралата поради изчерпване на наличните запаси от въглища и невъзможност да се закупят нови поради увеличената цена на въглищата в Германия.

11

Анонимен

преди 2 години

Там е работата, че само затваряте централи, а нищо не отваряте на тяхно място. За да си енергийно независима държава, на първо място трябва да си в състояние сам да си произвеждаш тока.

10

Анонимен

преди 2 години

Въглищата в Китай са на привършване. Ако западът иска да продължава да увеличава производството и да консумира както до сега, ще трябва да си намери друга работилница. Китай след 10 години няма да бъде в състояние, както и Япония. Китай в момента е първа световна икономика, но запасът и от собсвени енергийни ресурси е на изчерпване, а икономика на вятърни мелници и солани панели не се прави.

9

Анонимен

преди 2 години

Предлагам на европейската комисия закриване на поднебесната сиггания до 2038. Поздрави отСиднейАавстралияя

8

Анонимен

преди 2 години

Китайските фабрики се затварят поради недостиг на електроенергия и перспективите са мрачни. Китайското правителство реши да премине към екологичен дневен ред и въведе по -строги правила за емисиите за промишлените производители. Но се оказа, че няма да е лесно, а през зимата може да има недостиг на гориво в Китай. За първи път от много години. В резултат на това решението беше признато за погрешно и отменено, но ще бъде трудно стартирането на заводите, а също така е проблематично да се увеличат доставките на въглища за предприятията.

7

ГУГАЛО

преди 2 години

Ако има залежи от вьглища не трява да се затварят

6

Анонимен

преди 2 години

Те могат да бъдат затворени и 2080, ЕК не е казала дата и не бързат от Брюксел. Но България започва да плаща голяма такса въздух на търговците на въздух - такса въглеродни емисии, CO2 квоти. И тока ще стане толкова скъп, че и производство и всичко ще затвори. А ако мине на вятърни перки пак ще затвори защото перките и соларките не може да произведат толкова ток, и пак ще бъде скъпо, но поне ще спасим планетата.

5

Анонимен

преди 2 години

Предлагам на европейската комисия закриване на пиднебесната сиггания до 2038. Поздрави отСиднейАавстралияя

4

Работник

преди 2 години

Плащай заплатите на хората и се омитай веднага бе некадърник. Какви 40 години ти се въртят в кратуната под фуражката

3

Анонимен

преди 2 години

Нашите могат да се свържат с фондациите му и да пробват технологията. Ще са от първите в ЕС. Даже и отстъпка предполагам можем да договорим.

2

Анонимен

преди 2 години

Има технологии. Миниатюрни ядрени реактори - разработвани от фондации на Бил Гейтс (четете му книгите, без значение харесвате ли го или не. Важни неща казва) Та тези малките ядредни реактори дефакто елиминират опасността от авария тип Чернобил или Фокушима. Също са по-евтини за изгражнане. В смисъл не трябват огомни строежи за 500-1000 МW централи. С по-малко пари на парче можеш да направиш множество по-малки циентрали, всяка от които е практически без риск от катастрофа.

1

Анонимен

преди 2 години

България и сега произвежда повече токй отколкото потреблява.Какво пречи нова ядрена централа да работи само за износ.