52

Анонимен

преди 8 години

Плаши гаргите. Пак ще са някакви кокошкарски санкции, щото едва ли му се стои на студено през зимата, после пак ще трябва да лази на колене и да моли за отсрочки на плащанията.

51

пред фалит

преди 8 години

Пороченко доведе, вече бивша, Украйна до тотално фиаско! Армията му е разбита и избяга по бели *** от опълченците. Икономиката е пред фалит. Из страната вилнеят въоръжени фашистки банди и грабят, изнасилват, бият и убиват. Държавата е неуправляема. Народът е гладен, жаден и му е студено. На Пороченко не му остава нищо друго, освен да се гръмне.

50

От

преди 8 години

Вижте утре кво шъ стане в Каталуния?

49

оо

преди 8 години

*** мафия кого плаши др работа няма този крадец7

48

anonimen

преди 8 години

toq mai si e prigotvil kufara da bqga v Amerika

47

anonimen

преди 8 години

toq mai vze da mu pari na vze da sanuva 4e go besqt na plo6tada

46

Анонимен

преди 8 години

Стига с тези санкции, да обяви война на Русия! А Боко и Плевньо ще помагат с каквото могат.

45

Анонимен

преди 8 години

няма таква държава украйна

44

Анонимен

преди 8 години

След като Москва им се изсмя на молбата да им опростят част от дълга, Украйна роди "гениалната" схема откъде да вземат пари като обявиха тържествено, че Монголия е отговорна, че през 13-ти век монголците избивали украинци. Поискаха компенсация и то голяма. Монголския премиер беше лаконичен: "През 13-ти век светът не е чувал за такова нещо като Украйна". заяви той и даде да се разбере, че няма да даде и стотинка на хиените в Киев.

43

Анонимен

преди 8 години

Гладът, изкуствено създаден от режима на Сталин, през 1933 г., унищожава 7 млн. украинци.Пресметнато е, че през януари 1933 г. средното украинско селско семейство (5 души) разполага с 80 кг зърно и до новата реколта, т.е. до август, всеки член на фамилията е трябвало да консумира не повече от 2 кг хляб месечно - 60 г дневно. Известно е, че когато украинското село умира, от Одеса житото с кораби се изнася в чужбина. Със спечелената валута се внасят турбини и друго тежко машиностроително оборудване за индустриализацията. В СССР Украйна е осигурявала 38% от зърното.

42

Анонимен

преди 8 години

Частната собственост върху земята в Украйна има по-дълбоки традиции, отколкото в Русия, и затова украинците по-дълго се съпротивляват на колективизацията. "Инстинктът за частна собственост в Украйна е по-силен, отколкото в Русия",- констатира и известният съветски писател Василий Гросман.За Сталин укротяването на украинското село чрез глад е и средство за отслабване на украинския национализъм. "Селският въпрос е основата на националния въпрос",- е казал вождът. А един украински партиен вестник е писал: "Колективизацията в Украйна означава да се унищожи социалната база на украинския национали

41

Анонимен

преди 8 години

рез 1929-1930 г. Сталин започва кампания против най-авторитетната прослойка в украинското село - заможните хора, а по-късно - и против средните производители. В Сибир са депортирани 850 хил. украинци. Тъй като в колхоз трябва да се влиза със собствени средства за производство, има протести. С тяхното потушаване се захваща ГПУ. До март 1930 г. в колхозите влизат 3,2 млн. украински домакинства. Към края на 1932 г. в Украйна са вече колективизирани почти 70% от селските стопанства, които обработват над 80% от земделската земя.

40

Анонимен

преди 8 години

toia ste rzsiri sankciite kato uveli4i krajbite na gas za Evropa i ste kaje 4e moskovcite nepustat kolko im trebe.zadavse severn potok ili severen vodopad s ruska gas. kolko pari Zapadat zaloji za toi smesnik i nisto. Porosenko: zagubi KRIM, Zagubva Donbaskite zaleji, gubi teritoria, inflacia na koram, korupcia do nebesata. ta kato go gledame kaf muhlio e toia - ta nasua bustan s tikveta si e naprao zlatna vestica

39

Анонимен

преди 8 години

днес.бгзащо в сайта ви нищо не пише за започналите удари на Русия срещу ИД?

38

Анонимен

преди 8 години

Кои са те? И кои са тези инженери, създали тези проекти? Инженерният корпус на царска Русия де-факто е унищожен от болшевиките или репресиран. Но ето и проектите, които Кремъл представя за собствена рожба:- Московското метро - американски проект;- Хидроелектростанция "Днипрогес" - американски проект;- Харкивски тракторен завод - немски проект;- Магнитогорски металургичен комбинат - американски проект;- Горковски автомобилен завод "ГАЗ" - американски проект;- Граждански въздушен флот на ССС

37

Анонимен

преди 8 години

НЕП помага на болшевиките да се задържат на власт. Но след като се отказват от тази политика държавата едва съществува, навсякъде цари разруха. Но Кремъл се стреми на всяка цена да докаже на света дееспособността на своята марксистко-ленинска доктрина. Когато златните резерви на Руската свършват, а културните ценности на Ермитажа са продадени от Анастас Микоян, основната и единствена "валута" на болшевиките остава зърното. И тогава Сталин заедно с полуграмотното си Политбюро, за да се докажат пред света, започват за реализират грандиозни технически проекти.

36

Анонимен

преди 8 години

Относителната икономическа свобода по време на НЕП-а позволява на съветското правителство да натрупа средства, особено чрез износ на украинското зърно, и да започне прословутата индустриализация. Според Иосиф Сталин, по този начин трябва да се заздрави диктатурата на пролетариата. Но стабилните позиции на украинските селяни, позамогнали се през "неповския" период, противоречат на идеята за ръководната роля на работническата класа. И ВКП(б) тръгва срещу частника - идва колективизацията, т.е. одържавяването.Но през 20-те години на ХХ в. едва 3% от украинците влизат в колхозите.

35

Анонимен

преди 8 години

НЕП (новата икономическа политика), приета от съветското правителство през март 1921 г., обнадеждава украинските зърнопроизводители, много от които след революцията през 1917 г. се сдобиват със земя. Вместо да се изземва зърното, се въвежда поносим данък. Излишъците от пшеница селяните предлагат на пазара. През 1927 г. спрямо 1913 г. (а тя се приема като връх в развитието на царска Русия) обработваемата площ в Украйна се увеличава с 10%. Тогава в украинското село доминират дребните и средни пр.

34

Анонимен

преди 8 години

Навремето Украйна е била житницата на Европа. През ХIХ в. и началото на ХХ в. украинските селяни произвеждат 20% от световното производство на пшеницаа, 43% - на ечемик, 10% - на царевица. Тогава има пазарна икономика и частна собственост. Но по време на военния комунизъм (1918-1921 г.) болшевишката власт оставя на селянина само 14 кг зърно месечно, а останалото конфискува. Като протест украинците престават да произвеждат. Възниква продоволственият дефицит, а в руския район Поволжие - глад.

33

Анонимен

преди 8 години

104 С колко са паднали , я открехни спеца