363

циника

преди 9 години

Именно, южноамериканците вече са били освободени /без (ужда помощ/ и не е било нужно тяхната свобода да бъде надзиравана от щатска доктрина.

362

циника

преди 9 години

Крайнат точка на разширение на Ес е моментът, в който не може да се намери баланс между неистовата икономическа нужда за нови пазари и възможността новите страни членки да бъдат адаптирани със средствата на тромавата евробюрокрация.

361

циника

преди 9 години

686, аз не отричам, че националните държави са на отмиране.Не отричам, че предстои глобално обединение.Това е естествен процес.Всеки трезвомислещ обаче разбира, че моделът на ЕС е порочен и се крепи на овладяването на нови пазари чрез вкарване на нови сстрани-членки,което дават въздух на европроизводителите.Това е екстензивен растеж,който ще срути цялата система в момента,в който се достигне до крайната възможна точка на разширение.

360

циника

преди 9 години

681,доктрината монро се отнася за американския континент и няма нищо общо с Англия. Тя е въведена и прилагана, тоганва когато на американския континент почти няма колонии. Насочена е срещу младите латинодържави, уж за да бъдат защитени от чуждо влияние, но всъщност, за да бъде отворено място за щатско такова.Активното й прилагане започва в нач. 20 век и дотогавашните богати южноамерикански държави в следващите няколко десетилетия стигат до просешка тояга и стават синоним на мизерия.

359

Анонимен

преди 9 години

"Журналистически фантазии","Няма такава колона",но новината разтърси Европейските фондови пазари,които регистрираха по-ниски печалби, като CAC-40 във Франция приключи с понижение от 0.74 пункта,но за DAX-30-Германският индекс беше истински шок.Германската фондова борса падна с повече от 1процентен пункт този следобед след тази новина.По-специално затвори с понижение от 1,4% в 9092.60 пункта.

358

циника

преди 9 години

677,Византия и Свещената римска империя са "римски" само в имената си.Те се кичат с това име,за да оправдаят лидерската си роля в Европа.И двете обаче НЕ са римски по дух.Византия е праволславна фундаменталистка държава,напълно различна от светския характер на Рим-право,вътрешна уредба,управление...много по-близо е до източна деспотия отколкото до Римската империя.

357

Анонимен

преди 9 години

Новорусия: Батальон "Горьiнь" вече не съществува . Правя аналогия със заглавието , само дето е истина . Още един батальон фашисти отиде където му е мястото.

356

baihui

преди 9 години

le-le kna moshtna bila Ukrainskata armia .... mi da behte pokazali snimki .... ili nema nujda - vsi4ki vi vervatjalki Ukrainski *** !Amerika shte vi skasa zadnitsite, 7 koji shte vi saderat

355

фото шоп

преди 9 години

Днес фотошопа на Цру е в отпуска. Поради тази причина, няма да има снимки на брутално нахлулите лоши руски 23 бронетранспортьора в добрата фашистка Украйна.

354

циника

преди 9 години

672, това с Чили изобщо не прилича на единна стратегия, а на паническо търсене на изход и пример как се върви след събитията. Колкото до Бразилия, достатъчно се изписа за икономическите проекти , за които Русия е сключила договор да изпълни. Колкото до политическия модел,който Русия не може да предложи, аз мисля, че моделът на истински бандитизъм, който вилнее в Бразилия от прилагането на доктрината Монро от САЩ преди 100-ина години, е достатъчно депресиращ и отблъскващ за бразилците!

353

циника

преди 9 години

669, Одисей, това което славянин искаше да каже за Римската империя е, че тя е преминала в небитието , защото на определен момент от своето развитие е отстъпила от своите принципи и съвсем закономерно се е простила със своето съществуване. Европа и САЩ може и да са талантливо наджграждане на римските принципи, но те също вече деформираха своята мисия. Затова и в следващите десетилетия ще има нов надграждащ. Нищо фатално - нормален процес!

352

циника

преди 9 години

665, софиянец, самият факт, че става дума за "договор" показва колко крехки са кончетата,на които е вързано европейското единство.Дори и да започне да се изгражда единна европейска геостратегия ще отнече десетилетия докато станем свидетели на това.На този етап за Франция е много по-важно да запази влиянието си в бивша Френска Африка,отколкото да се подчини на единна евростратегия,която влиза в разрез с традиционната френска.И това е само един пример. А Великобритания?

351

циника

преди 9 години

663, в Бразилия десетилетия наред Щатите наистина са имали огромно влияние.И затова са го докарали до злополучните фавели и огромна на фона на богатсвата си мизерия. Затова и постепенно курсът беше променен. Дали Русия ще надбори американското влияние в Бразилия, ще видим. Тук говорим именно за това - че САЩ и Русия се борят за влияние в Бразилия...а ЕС къде е? Не го виждаме нещо.

350

софиянец

преди 9 години

До Шпиончев "..но това може да означава че си много добре подготвена за легендираната ти роля на юрист...." Да, да- и един мармот завива шоколад в станиол...:D

349

pastoral

преди 9 години

тези "новини" трябва да заместят приказките за "червената шапчица", "хензел и гретел", "дядовата ръкавичка", и др., с които много хора са израснали, но вече пораснали. и да бъдат забавлявани с подобни "новини" е наистина забавно, но като знам, колко все още се връзват на приказките на майор деянов за камиони с двойни дъна с цел фалиране на банки и ми е ясно, че и за такива "новини" си има вярващи. "управляващите" стават все по-инфантилни. а светът на хомо с. бавно но сигурно се изолигофренява.

348

софиянец

преди 9 години

До 655- "...Да, сумарно имат огромен БВП, но за да бъдеш глобален геостратегически играч е нужно да имаш политическа тежест..." Ако бяхте разгледали първичното ес законодателство- консолидираният текст на Лисабонският договор , ДЕС и ДФЕС, мнопго бързо щяхте да разберете ролята на ЕП в изграждането на "политическа тежест"...Не мога да повярвам, че сте българин, а не сте чувал нищо за ЕП и неговите фунции в ЕС...

347

циника

преди 9 години

Че то за европейските държави са им трябвали столетия, ти искаш за Ирак да се случи за няколко годзини. В Египет има десетилетия наред американско влияние и въпреки това се спасиха от ислямизма не с демокрация, а с военен режим. Странно, нали! Истината е, че Ирак при Саддам беше страна, която ислямистите заобикаляха отдалеч и борба срещу ислямизма не може да включва унищожаване на най-голямата преграда за него. Освен ако борбата не е била за нещо друго...

346

циника

преди 9 години

652, Одисей, хайде сега - уж Русия имаше влияние само върху периферните си държави, а сега се оказва, че Путин задълбочил жражданската война в Сирия. Иначе това, което казваш за Ирак е някак си наивно. Трябвало да се изгради устойчива демокрация там,за да се прекъсне тероризма:).Ти наясно ли си какъв еволюционен процес е нужен за да се осъществи преход към демокрация от западен тип? 100,200 години?! Смяташ, че за няколко години в Ирак ще се осъществи демократимен модел?

345

циника

преди 9 години

Русия имат огромно влияние в Сирия, Иран, Индия, В Лат. Америка - Бразилия, Аржентина, Централноамерикански държави и т. нат. Къдзе има самостоятелно влияние ЕС? Да не говорим, че дори икономическата мощ на ЕС е под съмнение,защото тя се крепи на постоянното разширение към периферията,което носи нови безмитни пазари и дава хляб на европроизводителите,чиято продукция иначе би била твърде скъпа. Това е класически пример за пирамидална структура

344

софиянец

преди 9 години

До циника "....Наградил е "зелените човечета" впоследствие, но не можеш да докажеш, че са били на руска военна служба,нали!..." МОЖЕ- ако нато НАИСТИНА се беше намесило, просто се залавят един- два екземпляра от този вид хомо сапиенс и се подлага на щателно изследване- включително и на днк анализ. Натриевият пентотал трябва да се пази за по-неподатливите от тях- все пак е скъп;)