11

Анонимен

преди 3 месеца

Без значение, кой изберем за "власт" в София, европейското законодателство е задължително. Тук местните власти в София нямат компетенции да решават. Не че не искат да помогнат. И постоянно се молят на Брюксел, но не винаги получават разрешение и отстъпки.

10

Анонимен

преди 3 месеца

Ами това ни донесе промяната, това ни донесоха евроатлантическите партньори

9

Анонимен

преди 3 месеца

Българските власти не са виновни. Те са просто безпомощни, защото се касае за законодателство на ЕС, което следва да се спазва. Ако бяхме независима държава нито един български политик нямаше да предложи подобно заробващо "зелено" законодателство, че да фалира цял икономически сектор.

8

Анонимен

преди 3 месеца

Тръгнало е не от днес и не от вчера, но през последната година побягна. Няколко десетилетия българската енергетика бавно и планомерно се унищожаваше.

7

Анонимен

преди 3 месеца

Те мощностите, че са рентабилни, дори прекалено рентабилни е ясно. Проблемът са цените на зелените квоти, които са най-големия разход за топлоцентралите. Като си платят този евро рекет вече стават нерентабилни. Но сме длъжни да спазваме европейските закони. Няма връщане.

6

Анонимен

преди 3 месеца

Но Денков обеща! Ще има голяма индустриалан зона, кояот ще поеме всички специалисти! Не знам, как ще има енергия за нея, при положение, че я правим на мясото на енергийните си мощности. Но предполагам, че когато лъжеш и мислиш само за задните си части, бъдещето не е особено важно, особено на хората, на които си се клел да помагаш.

5

Анонимен

преди 3 месеца

"Ние в определени части от денонощието вече внасяме над 40% от енергията, която потребяваме." - Внасяме, а в същото време Марица 2 оперира на 20-25% от капацитета си, като може да произвежда "лиспсите". Да не казвам, че част от "ТЕЦ"-а пак е вносен ток, но не се описва, като такъв. Внасяме рескъп ток от Украйан, през Румъния! Плащаме го всички. Не оставятме ТЕЦ-овете да прозивеждат, защото било "нерентабилно", нищо, че е по-евтино и последния път, като бяха нерентабилни, бяха на млилиард печалба

4

Анонимен

преди 3 месеца

Важното е банани да има. И да са евтини. И много.

3

Анонимен

преди 3 месеца

До Анонимен 1 - Приятел - няма нищо "Свръхлукзосно" в 8 годишна S класа.

2

Анонимен

преди 3 месеца

ЕС ни ограбва със законодателството си. И това не е само в секторите енергетика и селско стопанство или транспорт. Във всички сектори е. Като пълзящо раково образувание.

1

Анонимен

преди 3 месеца

Гатанка. Коя е страната с най-много свръх луксозни лимузини на глава от населението, която ще тъне в мрак?