22

Анонимен

преди 6 години

Той един колега беше гледан така здравословно, без купешки буламачи уж. На 24 години му откриха подагра, щото домашното месце, карано от село, с което го тъпкали загрижените роднини, се оказало леко кофти.Та сега яде пюренца, какво да прави.

21

Анонимен

преди 6 години

До ЦиникИма десетки марки портокалов сок в широк ценови диапазон, маслото е същия случай, както и всички храни и напитки, така че твоето маркетингово проучване е мека казано смешно-глуповато. Реалната статистика публикувана от евростат, показва че средните ценови нива на храните в България е чувствително по-ниска от тази в Германия, като в Полша са ниските цени в ЕС. И храната много отдавна не е измерител за благосъстояние, какви са цените на услугите в Германия, консумативите и т.н.?

20

СТРАНДЖАТА

преди 6 години

Как ще сме секънд хенд като сме търд хенд!

19

До 18

преди 6 години

А морковите и картофите да не си ги брала от село. Не за друго, ами щот ако са от магазина си даже по-зле от другите.

18

Анонимен

преди 6 години

Затова много ми е смешно като чуя , че някоя купува италиански пюрета за бебето , германски йогур и вносни дрехи от РУМ-а (Маll за просветените) и ти го обяснява сякаш е хванала Господа за шлифера. Аз на моето бебе му варяхме моркови и картофи и порасна без купешки боламачи.

17

Циник

преди 6 години

В България - жизнения стандарт е висок!Тук ( в Германия ) маслото е по-евтино ... портокаловия сок и той... сигурно - виждайки по-високата покупателна способност на българина - и наши, и чужди търговци " го тупат като брашнян чувал "Ако не друго - ето ви един повод за гордост - може да си позволите да плащате повече за същите стоки - от "редовия германец" демек - баровци сте!Ironie off!

16

Анонимен

преди 6 години

На Кауфланд "деликатесите" са ужасни. Взех на Деликатес Житница сух шпек - директно го изхвърлих. Да не говорим за готовите кюфетата, суджуци - отврат. Не купувайте, братя и сестри!

15

Анонимен

преди 6 години

Въпреки безбройните кулинарни тв. предавания, българите все по-рядко готвят. Има бум в продажбите на готови храни, за сметка на хранителни продукти, които е нужно да се приготвят у дома.Малцина нашенци правят разлика например от макаронени изделия с фуражна пшеница и качествена италианска паста.

14

Анонимен

преди 6 години

По-скъпи не означава по-качествени, означава просто по-скъпи!Добре. Взимаш една бутилка Бритос и една Бернард и направо са еднакви :)

13

Анонимен

преди 6 години

Лошото е, че и да искаш да плащаш повече за качество, пак не е сигурно дали не ти пробутват менте с лъскав етикет.

12

Анонимен

преди 6 години

По-скъпи не означава по-качествени, означава просто по-скъпи!

11

Анонимен

преди 6 години

Българите нямат потребителска култура и никакви административни мерки не могат да променят този факт. Българите позаруват ограничен брой традиционни артикули. Нови качектвени продукти трудно се налагат на пазара. По тази причина търговията с тях е в ограничен размер и не може да се постигне понижаване на цените, както при големете пазари.

10

Schmitz

преди 6 години

В германия хляб за 2 евро при заплата 2000 евро . В България хляб за 1.10 лв при заплата 600 лева (300 евро) Извод: Ми дигнете заплатите ве !!!! , гении

9

Гошо...Тъпото

преди 6 години

Яжте много по...малко от стандартите на ЕС,за да сте здрави.Ако успеете и да си...отгледате част от храната,сте напълно...независими и още по...здрави,готови за жители на необитаем остров,като Робинзон Крузо.То острови у нас няма,но има хиляди необитаеми селца,така че поле за...изява колкото искаш и хич да не ни плашат с...буламачите на западняците.

8

Кауфланд Управител

преди 6 години

Пак и пак българите се оплакват, средният софианец пазарува като луд в нашите магазини, щанда за деликатеси се изпразва по 3х на ден, трябва да зареждам многократно, а после храната била лоша, ми не я купувайте, тапаци.

7

Един

преди 6 години

По-скъпи храни и по-качествени храни са две различни неща, не ги бъркайте.

6

Анонимен

преди 6 години

Отвратително е,че ,все по-често използувате чуждици в изреченията !Писмено и говоримо !

5

Анонимен

преди 6 години

Родното производство се изнася най-вече в чужбина, защото *** иска много храна, но евтина и му се свиди да плаща колкото трябва за читава храна.

4

Политиката ни изби

преди 6 години

Абсолютно всякаква липса на закони защитаващи родното производство.Огромните чужди Хипермаркети ни продават второразядни стоки на високи цени.Идеята е бързо забогатяване за сметка на народа.

3

Анонимен

преди 6 години

Няма по-алчни от българските търговци!