Не може да бъде. Мутрафон Банкянски каза, че нямаме нужда от нива АЕЦ. Тази си ни стигала даже и оставало ток, пък той не може да се пълни в кофи.
Те си казаха по телевизията цената на тока у нас е 3 пъти по ниска от тази в германия е хайде поне по цени да вземем да ги стигнем по другите показатели да сме най последни :)
има и други източници на информация, които са подтискани тотално заради истините които публикуват. четете блога на gikotev. Повярвайте инересничко е!
"Тяхното производство се увеличава с почти 5% до 35,4%", това е АЕЦ Козлодуй, който след модернизацията вече работи на 105% и вместо 2000 МВт произвежда 2100 МВт.
Да живеят вносителите на банани и собственицине на американските централи! Без тях герберугите и сините аутсайдери ще им пресъхне ентусиазма.
Казваш, че през 2030 година България вече няма да я има. И това ще стане, защото ни управляват подобни на теб, но според мен ще стане малко по-късно. Даже и да беше вярно, че до 2030 година България няма да има нужда от нови мощности, то строежът на нови мощности продължава доста години. Решението за строежът на АЕЦ Козлодуй е взето на 19.08.1965 година, а АЕЦ Козлодуй започва работа на 04.09.1974 година, т.е. трябвали са девет години, с други думи за 2030 строим сега.
До 2030 година Република България няма нужда от нови мощности. Това е положението, ако не ви харесва ходете да се оплаквате на дребосъка в кремъл
У нас расте корупцията в енергетиката по бързо от производството. Маймуните стават много и скоро клона ще рухне. Маймуните се надяват да се качат на клона АЕЦ Белене, но засега остават само с надеждите си
Важното е АЕЦ Козлодуй да работи още няколко години. Дотогава турските АЕЦ в Акую и Одрин ще бъдат готови.
Забравил си да сложиш пишман пред професор. Какви вятърни и соларни производства на ток сънуваш? Те никъде по света не вършат работата на базовите мошности, но един пишманпрофесор откъде да го знае. Базовите мощности са ТЕЦ и АЕЦ, а какво са базови мощности и защо те са необходими, си намери сам в мрежата, нали се самовеличаеш за професор, пропускайки пишман пред професор.
До Анонимен 28тоест през 80-те, в разгара на развития социализъм, България е била по-зле от колкото днес? Това ли твърдиш/признаваш?
През 80-те години Турция е в икономически подем, растежа на икономиката е над 8% годишно. Има нужда от енергия и я пазарува от фалиралата НРБ - затова имахме режим на тока, защото не успявахме да си плащаме лихвите по външния дълг
България би трябвало отдавна да е затворила повечето ТЕЦ-ове, защото не отговарят на екологичните изисквания, но ако ги затворим, ще трябва да внасяме много ток, а пари за това няма. АЕЦ Белене ако се построи ще трябва да затворим тези ТЕЦ-ове, а това не се харесва на мафиотите, чиято собственост са тези ТЕЦ-ове и които си договориха надути цени за изкупуването на техния ток и за това да са резерв на енергийната ни система.
При комунизма имахме режим на тока защото всичкия ток комунистите го продаваха на изостанала тогава 50 милионна Турция и доларите влизаха директно в джобовете на другарите.
До Анонимен 21Как точно сваля цената като само той се изнася. Виж фактурите от ЧЕЗ 7-8% от тока за бита е от АЕЦ!
Направо не ми се вярва, колко ком. *** ЖУЖЪТ ТУКА! Каква планова икономика, какво производство? Правеха се *** и брак! За почти 50 години ни докараха до просешка тояга, живееха си като царчета, а говореха за комунизъм! И да попитам, защо Германия и Франция затварят ядрените си централи, нима не са им икономически изгодни? Или нямат нежда от ток?Просто си нямат Боци и Р. Овч!
Потреблението на ток расте по-бързо от производството