Снимка: Министерството на туризма
fallback

Проектът „Червен море“ отразява бъдещето на туризма и ще привлече много посетители от цял свят. Той е много амбициозен и иновативен, включващ изграждането на редица острови. Това заяви вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова по време на срещата си с Джон Пагано, главен изпълнителен директор на проекта „Червено море“, съобщиха  от Министерството на туризма.

Двамата разговаряха в рамките на работното посещение на вицепремиера в Кралство Саудитска Арабия.
Силно сме впечатлени от инициираната от Н. Кр. В. Принц Мохамед Бин Салман стратегия за мащабно развитие на Кралството Визия 2030, която предвижда цялостна концепция за модернизация в крак с бързо променящия се съвременен свят, както и с реализацията на амбициозния мега проект Червено море, уточни министър Николова. И допълни, че изграждането на град, който да бъде високотехнологичен, екологично и енергийно обезпечен е едно амбициозно начинание.

Oще по темата

По думите ѝ със своята реализация Червено море ще се превърне в топ туристическа дестинация. Чрез интегрираните иновации, разработваните принципи на устойчивост, богата културна история, проектът Червено море ще отразява бъдещето на туризма, смята тя.

По време на срещата вицепремиерът каза още, че България има амбицията заедно със Саудитска Арабия да изгради устойчиво, многопластово сътрудничество, което да покрива ключови сфери като туризъм, инвестиции, търговия, и образование. България отдава особена важност на отличните контакти с Кралството и се надявам те да бъдат развивани и задълбочавани все повече и повече, заключи българският министър.

Джон Пагано коментира, че връзката ни с природата е много силна, а ние я нарушихме, затова започнаха такива болести. COVID-19 е една трагедия, но е и възможност да рестартираме бутона на живота ни, посочи още той. По думите му подобни инициативи като проекта „Червено море“ ни дават възможност да мислим по различен начин.

Според него именно туризмът има потенциал да е генератор на промени към по-добро. Това е една от най-запазените части на света, амбицията ни е да покажем тези естествени ценности, от които да направим впечатляващ проект, обясни още Пагано. И допълни, че подобна инициатива, която да се захранва почти изцяло от възобновяеми източници, не е реализирана. Плановете са изпълнението на проекта да създаде 17 хил. работни места и всяка година да генерира приход от 6 млрд. долара.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

19

Анонимен

преди 3 години

НАЛИ БЕШЕ САМО КОНСПИРАЦИЯ?!...???

18

Анонимен

преди 3 години

А аз предлагам да се разрушат всички ненужни вече каземати по Бетономорието и от останките им да се направиверига от острови по крайбрежието,които неминуемо ще привлекат рибни пасажи,може да внесем и от цял свят!Храна за рибите,бол -по варненския почин,всички фекалии от Европа чрез реките,вливащи се в морето да се изливат в него и захранват целият рибен свят!!Така ще се развие мощен рибарски флот и рибопреработваша индустрия. Ще залеем света с рибни продукти и привлечем милиони леководолази!

17

Анонимен

преди 3 години

Тая още три месеца ,и чао

fallback