Снимка: pexels
fallback

Жилището трябва да излъчва спокойствие и уют. То трябва да е нашата крепост, която сваля товара от напрегнатия ден и премахва стреса. Неправилната му подредба обаче може да има тъкмо обратния ефект. Ако не поставим мебелите си по подходящ начин, можем да накараме дома си да изглежда по-малък, неприветлив и с липса на положителна енергия.

Ето някои грешки, които много хора допускат в подреждането на мебелите.

Долепят всички мебели плътно до стената

Оставете място за „дишане“ между стените и мебелите. Дръпнете дивана или фотьойлите по-навътре в помещението, така че между тях свободно да преминава въздух. Това носи усещане за лекота в жилището. Освен това е някак по-интересно и нестандартно.

Не обособяват място за разговори

Домът е дом, когато в него живеят връзки и отношения между хората. Те се изграждат с общуване. За целта е от голямо значение при подредбата на жилището си да отделите специално уютно аранжирано място, където да сядате или да се излягате с любимите си хора и просто да си говорите.

Не поставяте централен обект в дома

Независимо дали ще се намира в спалнята или всекидневната е добре домът ви да има някакъв специфичен, характерен само за него елемент, който да е нещо като символ. Това винаги придава повече уют и прави дома по-приветлив и някак само ваш. Такива фокусни точки могат да са картини, произведения на изкуството, предмети, свързани с вашето минало, камина или голям телевизор, пред който се събирате със семейството. Няма значение какъв ще е предметът, важното е да присъства в дома.

Повече по темата може да прочетете в Az-jenata.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

4

анонимен

преди 5 години

Това може в южните държави, където е топло, помещенията не се отопляват и са много просторни! Как да сложа канапето по средата и къде ща сложа масичката и телевизора?! Глупава статия! Да не говорим обаче, че според фън шуй, трябва да разполагаме така мебелите, че да не спираме енергийните потоци! Но, в крайна сметка подреждаме мебеите, според размерите на помещението!

3

До 2

преди 5 години

Повечето панелни холове са по-малки от 17 квадрата. В старите кооперации (какво е стари?) е най-различно, но повечето са също с холове по-малки от 17 квадрата. Роден съм в кооперация строена през 1952 година, в която хола беше около 3,5 на 4 метра, т.е. около 14 квадрата. Холове от по 20-30 квадрата в жилищата строени преди 1989 година, на практика няма.

2

Анонимен

преди 5 години

...е поне повечето панелни холове са по 20-30 квадрата. В старите кооперации също не са малки.

fallback