Снимка: Bulgaria ON AIR
fallback

Татуирането е традиция, датираща от древността, която е възродена в съвремието, когато 12% от европейците украсяват с рисунки тялото си и ежегодно броят на желаещите се увеличава.

В момента все още няма единен стандарт за татуиране, но намеренията на Брюксел са да се регулира дейността. По темата в "България сутрин" се изказа татуистът Цветан Иванов.

Oще по темата

"Всяка боя е различна като съдържание, от РИОКОЗ държат да има етикет на български с точното съдържание. Има основни производители на бои, които държат топ ниво, а повечето татуисти работят с такива бои. Има забранени бои, с които не работим", каза тату майсторът пред камерата на Bulgaria ON AIR.

Цветан Иванов обясни, че боите за татуиране са предназначени единствено и само за татуировки.

"Преди 20 години ретро татуистите са татуирали с боя от книжарниците, но това вече не е така", добави той.

Татуистът поясни, че от практиката му най-големият риск е алергия - сърбеж и леко подуване, което отминава, както и че всяка боя, с която работят колегите му има сертификат, одобрен от РИОКОЗ.

Дали промените ще влязат в сила, ще разберем до края на годината.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

17

Анонимен

преди 5 години

Като маркирани животни са. Добре е да ги облагат с данък

16

Анонимен

преди 5 години

Определено са опасни, трябва да се забранят изцяло.Грозна работа, осакатено човешко тяло, настръхвам като го видя.

15

Анонимен

преди 5 години

До Анонимен"Такива нашарени са ми ясни, това са наркомани и престъпници, деградирали типове"Всъщност татуирането се прави за привличане на внимание. Хора с комплекси, които се чувстват нуждаещи от повърхностна декорация. Познавам маса и нататуирани, и много малко от тях са наркомани и престъпници.

fallback