Снимка: pexels

Колко често се е случвало да комуникирате с партньора и да стигнете до разногласия само заради една реплика, казана от вас или от него? Често, разбира се! В процес на комуникация понякога забравяме, че двата пола тълкуват една и съща дума по различен начин.

Кои са най-често срещаните различия в тълкуванията?

"Трябва да поговорим".

Той: За мъжете всяка отправена по този начин покана за разговор е знак, че трябва да се реши определен проблем. Ето защо, ако чуят това изречение, за тях означава, че нещо се е объркало, ще се обърка и е повод да станат по-напрегнати.

Тя: За жените комуникацията означава да се доближат до партньора си и начинът на общуване е много важен за тях. Поканата за разговор не е задължително да има определен проблем, който трябва да се разреши. Понякога може да е нещо приятно, любопитно, което те биха искали да споделят. Отказът на партньора им ще ги накара да се обезпокоят и ще увеличи напрежението във връзката.

"Не ме слушаш".

Той: За господата кратко предоставената информация е по-лесна за запомняне и осмисляне. Въпреки че често те гледат своята партньорка, докато тя им говори, без да променят изражението на лицето си, без да кимат или да дадат друг знак, който показва присъствие в разговора, те наистина слушат.

Тя: Жените изразяват загрижеността си или някаква друга емоция с изражения на лицето, радостни викове или такива на гняв, несъгласие или съгласие по време на разговора. Господата никога няма да разберат емоционалното поведение на нежния пол и това понякога ги кара да се дразнят.

Повече по темата може да прочетете в Az-jenata.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase