Снимка: sxc.hu

Когато си търсите работа е препоръчително да казвате истината, но да я изкривявате във ваша полза, така че евентуалният ви бъдещ работодател да си мисли, че сте този, който му трябва.

Всъщност вие трябва да накарате мениджъра човешки ресурси (или човекът, който провежда интервюто) да се влюби във вас от пръв поглед, точно като в сладникав Холивудски филм.

Добре е също да бъдете честни, но все пак да не прекалявате със своята откровеност, за да не ви изиграе тя лоша шега.

Ето шест традиционни правила за търсене на работа, които трябва да загърбите, за да имате по-голям успех:

1. Да следвате установения път за търсене на работа.

Много от търсещите работа действат онлайн, където автобиографиите им се сливат с тези на всички останали и буквално попадат в нещо като зейнала черна дупка от интернет портали за набиране на кадри. По-добре намерете директен контакт с човека, който отговаря за набирането на кадрите в съответната организация, за която се интересувате и му изпратете CV-то си на адреса му или се опитайте да му го предадете лично.

2. Да ползвате жокера „помощ от приятел“.

Имайте предвид, че вашият приятел, работещ във въпросната компания, може да ви бъде от голяма помощ или точно обратното. Първо той може да каже, че ще ви съдейства, но да не го направи. Второ той може да няма достатъчно добри позиции във фирмата и мениджърите да не му обърнат внимание (а съответно и на вашата кандидатура).

3. Да пишете автобиография и мотивационно писмо в класически стил.

Напишете своята автобиография така, че да разкриете истинската си личност и характерния си стил. Така ще направите много по-силно впечатление. Забравете за старомодното мотивационно писмо и напишете убедително, но не много дълго писмо, защо ви се работи на въпросната позиция.

Още по темата можете да прочетете в Tialoto.bg.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase