Отборите на Лудогорец и Крумовград направихме зрелищно равенство с 6 гола - 3:3.

На полувремето "орлите" губеха с 0:2, но само в рамките на 30 минути след почивката с попадение на Рик Джонатан, Оливие Вердон от дузпа и Руан Крус стигнаха до пълния обрат. В продължение на четвърт част Лудогорец се виждаше като шампион за 13-и пореден път, тъй като бе отворил разлика от преследвача ЦСКА-София от 12 точки четири кръга преди края и с много по-добри показатели в директните мачове. Автогол на Недялков обаче отложи празненствата за титлата вероятно за следващия кръг, когато тимът от Разград посреща ЦСКА-София у дома в директен сблъсък.

Това бе и 13-и пореден мач на Крумовград без загуба в първенството.