Борусия (Дортмунд) излъга "Челси" с 1:0 в първи осминафинален сблъсък в Шампионската лига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

В 63-ата минута заложилият на контраатаки през последните минути Дортмунд откри резултата. Карим Адейеми профуча покрай Енцо Фернандес и търкулна топката зад Кепа.

Петнайсетина минути след това Емре Джан спаси своите от сигурен гол, изчиствайки топката на голлинията след шут на включилия се в атака Калиду Кулибали. В 95-ата минута Енцо Фернандес отправи страхотен фалцов удар в горния десен ъгъл, но Кобел спаси, за да се намеси адекватно и малко след това.

Статистиката в края на мача показа 8:2 точни удара в полза на "Челси" (при общо 18:14 голови възможности за гостите), но вратарят Кобел и защитата пред него имаха отличен ден. Реваншът между двата отбора е на 7 март на стадион "Стамфорд бридж" в Лондон.