Вратарят на националния отбор и Твенте Николай Михайлов е "Футболист №1" на България за 2011-а година. Това стана ясно след официалното оповестяване на класирането чрез БТА.

Голмайсторът на английската Висша лига и шампион с Манчестър Юнайтед за изминалия сезон Димитър Бербатов е едва на трето място в подреждането. Втори остана Стилиян Петров.

Ники Михайлов събра 224 точки или с 24 повече от Стенли. Бербо пък е едва със 196 точки. Най-напред от футболистите, играещи в родното първенство, е класиран Тодор Янчев от ЦСКА - шесто място.

За най-добър вратар в "А" група бе избран Стоян Колев (Черноморец). Най-добър защитник е Иван Бандаловски (ЦСКА). Победител при халфовете е Емил Гъргоров (ЦСКА и Лудогорец), а нападател - Янис Зику (ЦСКА).

Наградата за най-проспериращ млад играч печели Георги Миланов от Литекс.