48

ППЛГДБТИ +

преди 3 месеца

"Имат смисъл! И още как! Ефективно пълним банкови сметки и офшорки! Наближава времето за ваканцията на далечен тихоокеански остров..."

47

Анонимен

преди 3 месеца

Доколкото разбрах АЕЦите стават само за базов товар, защото не може да им се променя товара бързо. Това означава, че ако се пуснат още блокове на АЕЦ ще трябва да се спират почти всички други централи в БГ през нощта, тогава потреблението на електроенергия е много ниско, само 3-4 Гвт

46

Кло

преди 3 месеца

Страшни "економисти" сте. С тоз вашия износ та износ, само да можете да крадете... Ако трябва и 100%, да купуваме отвън, ама да е евтино! Нали това е пазарната логика?! Само търсите как, да крадете, като сегашните тецаджии. И как точно сравняваме потребление с 5 години назад, при положение, че населението намаля с 1/3та???

45

Чиченеца

преди 3 месеца

Куюмджиев е руски *** и продажба копейка. Основна цел на копейките да ни обясняват как не трябва да сме енергийно независими и да зависим и купуваме енергия от Мордор.

44

Емигрант

преди 3 месеца

Ето такива неразумни същества в България стават министри, заместници и т.н. по върховете на всички отрасли ! Да се чуди човек този как е вземал основно образование, за да продължи до висше ? Защо никога не вземаме хубавото от напредналите, а търсим под вола теле или се мъчим да открием откритата топла вода ! Ами тоя е по-*** и от банкянският мафиот ? Природата ни дарява с безплатен вятър, този *** не иска да го вземе !

43

Коцето

преди 3 месеца

Значи за целият свят са добре само при нас наопаки.Колко да си *** и какви интереси защитаваш че говори подобни глупости.И то бившият министър на енергетиката.

42

Донки Хот

преди 3 месеца

Дори аз отдавна съм се отказал от вятърните мелници!

41

от ЮАР

преди 3 месеца

До АбдокодирХоджибобоев- Другарю Хаджибобоев, никой не се катери по вятърните турбини. Има си асансьори и то товарни, вътре в кулата. Големите турбини в океана си имат хеликоптерни площадки на тях. И въобще не е вярно, че за да получиш 1 Кв трябва да правиш турбина за 4 Кв. Има си графика, колко киловата се получават според скоростта на вятъра за дадена турбина. Усреднено и включително поддръжката, вятърната енергия е около 3-4 ПЪТИ по-евтина от ядрената. Има данни в Нет-а, разрови и виж.

40

от ЮАР

преди 3 месеца

До ...- Другарю, в ядрените централи няма нито един частен инвеститор и това е валидно в цял свят. Защото, един ден, може след 60, може след 80 години, ядрената централа трябва да се демонтира и това струва колкото строежа на 2 нови централи. И защото никой не казва, колко струва съхранение на отработено гориво. В Британия в момента имат да демонтират три стари централи и за това са нужни поне 11 милиарда Паунда. От ядрени централи имат интерес геополитически играчи и лобита.

39

от ЮАР

преди 3 месеца

Чудя се откъде вадят такива изкопаеми като Куюмджиев. Стотици милиарди долари се инвестират всяка година във вятърни и соларни централи, разработки, експерименти, масово производство и тези енергии растат с темп, който никога досега не е наблюдаван в никоя индустрия. В резултат, за производство на единица енергия, най-евтини са соларите, следвани от вятърните турбини. Има огромен прогрес в съхранението на енергия в гигаватови мащаби. Това е бъдещето, вижда се ясно от данните за цял свят.

38

Анонимен

преди 3 месеца

Трябва да усвояват средства (пари) от плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ) от наши фирми. (Близки до Продължаваме Промяната)

37

Рендету

преди 3 месеца

Да, ама другарката главна Акушерка на ЕС не е сУгласна с мнението на некви си там Енергетици!!!

36

...

преди 3 месеца

ядрените електроцентали са единствените, засега, които грантират бъдеще! Реално ние вече затвваряме рудниците на мини марица изток! Единствената ни електроцентала която да може да пеме някаква част от ел потреблението това е АЕЦ Козлудуй! Другите просто са с незначителна спрямо Козлудуй мощност! Като изключим Марица Изток, но тези централи ги пише умрели вече!!!

35

Анонимен

преди 3 месеца

Ако не друго, поне ще правим вятър с тях...

34

Анонимен

преди 3 месеца

Еееххх, децката ми мечта беше да махна замърсяващите овошки, плодове и зеленчуци от двора и да го за сипя с еко бетон и стъклария, хахахаха.

33

Анонимен

преди 3 месеца

Истината е че нито фотоволтаиците, нито ветрогенераторите са надеждни източни на ел. енергия. Най-общо когато няма слънце и/или вятър няма и ток, следователно са необходими компенсиращи надеждни мощности като АЕЦ, ВЕЦ или ТЕЦ, които да поддържат напрежението в системата. Има смисъл от ВЕИ, ако можем да съхраняваме ефективно ел енергия, но към днешна дата това е доста скъпо и неефективно.

32

сУмалиец до 34

преди 3 месеца

как да не може да е американско горивото? все едно в немска кола да не можеш да сипеш бензин от Лукойл? има си спецификации, стига да отговаря горивото на Уестингхаус - също може да се ползва. потърси статиите на Г. Котев. освен това нали правителството подписа споразумение с френски доставчик освен с Уестингахус?

31

Анонимен

преди 3 месеца

Където е възможно трябва да се върнат вятърните и водни мощности, но проблема е във великата дума "производителност" и всичко това не се връзва с икономическия модел. Какво пречи у село да си трака водна мелница или вятърна мелница или с водните колела и перките да се прави ток примерно ? Разбира се осъвременени с нови технологии.

30

Я па я..!

преди 3 месеца

До Инфо 31 То не може руски реактори с американско гориво.Американска кола с руски двигател. Дявола не може да се е...е.

29

До30

преди 3 месеца

Да, холандците са доказали ефекта от вятъра, и той е, че духа, също така са спрени от производство и платноходите кораби поради неефективност, правят ги само за кеф на любители.