18

Анонимен

преди 1 година

Това че някой е измислил как да ства, не означава че се е сетил за последствията. А те както виждаме са разрушителни. Едно време така са се сетили и за въглищата.

17

Анонимен

преди 1 година

Чисто грънци, реките се променят в рамките на една година. Тези реки са вените на природата, не трябва да се пипат.

16

До 13

преди 1 година

Колкото построихме и Белене....Иначе системата е по добра от АЕЦ защото е напълно чиста и разходите за поддръжка са в пъти по ниски от тези на АЕЦ. С тази система ставаш напълно независим. Има вариант да се пуснат големи водопроводи от река Дунав към Стара Планина и със помпени станции по северния склон да се качва вода до върха на планината от където да се захранват ПАВЕЦ системи чак в южна България. Ползва се пролетното пълноводие на Дунав. Тия неща са мислени много отдавна. Но няма пари.

15

В.

преди 1 година

В Родопите може да се изгради мрежа голями резервоари за ПАВЕЦ. Има разработки.

14

Анонимен

преди 1 година

В Българив има планини и вода значи ни трябват голями язовири. Обаче Масква ще се скара на нашите политици който са й роби че няма да ни подържат реакторите. Те и българите са си роби повече от 600г.

13

Анонимен

преди 1 година

До Анонимен 12 Тов не е за нас много е скъпо и не работи за 300 милиарда ще построим 15 аеца.

12

Анонимен

преди 1 година

До На теория е добре - И докато завършим целия проект, нещата посторени преди 15 и 20 години, ще са амортизирани и ще има нужда първо от скъпа подръжка, после от смяна ...

11

ха-ха-хи...

преди 1 година

Хидроинженерът Ердоган-аз казах ли ви !!!!Барбекюта-язовири-пристанища-топлоцентрали-магистрали...ДуПиСе е навред!!!Всички пътища водят към моите сараи !!!

10

На теория е добре

преди 1 година

Соларни Паркове + Вятърни Турбини + ВЕЦ + ПАВЕЦ. За да работи както трябва целогодишно без прекъсвания общия капацитет трябва да е няколко пъти по голям от консумацията. Произведената енергия се съхранява в ПАВЕЦ и се ползва само когато има спад на производството поради суша, безветрие или облачно време. Много е хубава тази система. Само има една малка подробност. Ще ни струва поне едни 300 милиарда Евро да се изгради всичко както трябва и да заработи ще са нужни 20 години.

9

Анонимен

преди 1 година

Водата е за пиене и къане, а не някой боленн зелен да ги подхранва егото, че живее зелено.

8

Hoqsan

преди 1 година

До АнонименНа чист немски: духен зи супен... аман от "зелени", дето отгоре до долу са облечени в полимери получени от нефт...

7

Анонимен

преди 1 година

Обаче не можете да съобщите какво става с екосистемата формирана милиони години като запречиш реката. Иначе сте много умни.

6

Анонимен

преди 1 година

Най-ефективна и евтина е атомната енергия точка, а който иска да върти колелото да си свети.

5

Анонимен

преди 1 година

Хирдоенергият няма да стигне да си светим, а какво остава да зареждаме милиони елктрокари всеки ден. Цената на електричеството ще е толкова високч, че ще токът ще е лукс в 21 век като през 19-ти век.

4

Зелени шизита,

преди 1 година

айде спрете се вече!!! Днес преизпълнихте плана,петилетката за четири години я оправите :)

3

Анонимен

преди 1 година

Как ще я караме на хирдоенергия и електрокари бе ие нормаллни ли сте?

2

Анонимен

преди 1 година

"Хидроенергията е локомотивът на прехода към нисковъглеродна енергетика" - Зелените, да отидат на някой язовир да се метнат вътре :)

1

Анонимен

преди 1 година

И като се падне суха година като миналата, какво правим?