Снимка: istock
Много хора смятат, че вторият брак обикновено е по-успешен от първия. Вероятно възрастта и осъзнатостта имат огромна връзка. Сигурно и опитът си казва своето. Човек се научава да разбира по-добре себе си и да определя нуждите си. Любовта в по-зряла възраст също е по-осъзнат механизъм за разлика от тази на младини, която е преминала като вихър, но е оставила големи опустошения.
 
Когато сте женени за първи път най-честите проблеми в брака се въртят около напасването на характерите, интимността и секса, финансите, идеалите, целите и възгледите за бъдещето, ролите, които всеки от партньорите ще има в брака, стила на комуникация. Обикновено в тези сфери се явяват и проблемите в съвместното съжителство.
 
Когато се омъжите за втори път, вероятно ще сте направили по-добрия избор. Но това не означава, че проблеми не могат да възникнат. От какво естество са най-често те?
 
Смесено семейство
 
Една от най-големите трудности при вторите бракове се оказа смесването на децата от предишния брак, ако има такива. Приоритетите се променят, различни са и новите отговорности, които ще имате. Нуждите на децата ви, както и тези на общите ви деца, ако се случи така, че да имате общо потомство, ще са преплетени по по-сложен начин, отколкото преди. Възможно е да се появят и проблеми между децата.

Слабо усещане за семейство
 
Ако вторият брак е настъпил в доста по-зряла възраст, вероятността да нямате свои деца с новия си партньор не е малка. Много втори бракове съществуват без общи деца и това създава усещане за несплотеност, за по-малко пълноценно семейство, което може да се окаже проблем с времето.

Останалите трудности прочетете в Az-jenata.bg тук

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase