Дейвид Камерън на срещата на Г-20. Снимка: Ройтерс
fallback

Британският премиер Дейвид Камерън заяви днес, че Европа и САЩ са изпратили ясно послание на руския президент Владимир Путин, че страната му ще бъде изолирана от световната общност, ако кризата в Украйна не бъде решена, предаде Ройтерс.

"Според мен Русия трябва да знае, че има реално единство между Америка и Европейския съюз в целта да се гарантира, че нямаме някакъв вид постоянно замразен конфликт на континента Европа", каза Камерън пред журналисти след срещата на Г-20 в Бризбейн. "Ако това се случи, не мисля, че отношенията между Русия от едната страна и Великобритания, Европа и Америка от другата, могат да бъдат същите", добави той.

Камерън предупреди, че геополитическите рискове за продължаващ конфликт в Украйна надделяват над рисковете от по-нататъшни икономически санкции. Путин бе подложен на остри критики от няколко лидери на срещата на Г-20 заради руската подкрепа за проруските бунтовници в Украйна, където конфликтът отне живота на над 4000 души тази година.

"Надявам се, че дори на този етап, президентът Путин поема по различен път", посочи Камерън, като допълни, че руският лидер "може да види, че е на кръстопът".

Камерън заяви също, че Иран трябва да покаже, че не поема военно-ядрения път, за бъдат вдигнати санкциите срещу близкоизточната страна.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

313

Казасов

преди 9 години

И Путин и Лавров са диалогични политици,консенсусни ,но от тях сама се "иска"-направете това,откажете се от онова,дайте това.А отсреща нищо,не озаптяват своите хора.Май е бил прав А Громико,който при посещение в чужбина казваше на тълпите журналисти"-Здравствуйте.Я очень спешу.Досвидания".

312

До 370

преди 9 години

Ако имаш предвид II световна война, драги, Вашингтон и Лондон се намесиха едва след като се увериха, че руснаците са на път сами да превземат Берлин. А преди това напразно и коварно се надяваха, че Хитлер ще унищожи комунистическата държава без те да си мръднат пръстта. Колко помогнаха на Полша? Никак, но това не им попречи да използват полските пилоти в боевете с немците в небето над Лондон.

311

Анонимен

преди 9 години

Откъсването на Косово беше добро, а това на Крим лошо? Толкова ли беше трудно да се разбере, че прецедентът ще роди нови претенции? А Каталонците, баските, шотландците? Кой започна? Едно е сигурно: САЩ панически се боят от обединяването на Русия със западноевропейските развити страни. Тогава край на надмощието на американците, край на диктуването на условията. Не познават историята-който е тръгнал срещу Русия, добро не е видял. Французите и германците би трябвало да помнят!

fallback