Лудогорец си върна първото място в първенството след минимална победа над Локомотив (Пловдив) с 1:0. Така след 31-ия кръг разградчани имат 77 точки, преследвачите от ЦСКА са със 76.

Двата отбора си дават директна среща в следващия 32-и кръг в Разград, където до голяма степен може да стане ясно кой ще бъде шампион за сезон 2022/23.

Победата за разградчани осигури Тодор Неделев в 42-ата минута, като това е негов първи с екипа на орлите. Иначе домакините имаха много положения за по-убедителен успех, отправиха над 20 удара, но така и не стигнаха до втори гол във вратата на Илко Пиргов.

Зелените трябваше на два пъти да усмирят радостта си, след като в началните 30 минути два техни гола бяха отменени заради засади. И в двата случая Кайо Видал беше ощетен. Густаво Нонато в 17-ата, Игор Тиаго в 25-ата и Тодор Неделев в 30-ата също се разминаха с гола във вратата на Пиргов.