Снимка: БГНЕС/EPA

Хюн Мин Сон стигна границата от 100 гола във Висшата лига, а Тотнъм надви Брайтън с 2:1 в здрав и изпълнен със събития мач, който можеше да завърши и в обратната посока.

Кореецът откри в 10-ата минута, когато реализира великолепен гол в далечния ъгъл, нещо което той определено умее да прави.

Още по темата
В 79-ата минута японецът сбърка, лондончани веднага атакуваха и Хьойберг бе изведен отдясно, върна по-назад, а Хари Кейн с мощен удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата, след като имаше и лек рикошет.

Челси падна с 0:1 при гостуването си на Уулвърхемптън в повторния дебют на клубната легенда.

Манчестър Сити победи с лекота Саутхемптън с 4:1 като гост. Два гола реализира хищникът Ерлинг Холанд (45, 68) и вече има 44 попадения за „гражданите“ от началото на сезона. Джак Грийлиш (58) и Хулиан Алварес (74-дузпа) също записаха името си сред голмайсторите, докато Кевин Де Бройне се отчете с асистенция номер 100 във Висшата лига.