Снимка: БГНЕС/EPA

Аржентина се класира за четвъртфиналите на Световното първенство в Катар, след като победи с 2:1 Австралия.

Още по темата
Лионел Меси отново ще “открадне” заглавията, след като вкара първия гол в мача в 35-та минута, а след почивката Хулиан Алварес (57) се разписа във втори пореден двубой, съобщи Gol.bg.

Австралийците изглеждаха като обречени на ст. “Ахмад бин Али” в Ал Раян, но в 77-та минута от нищото шут на Крейг Гудуин се отклони в тялото на Енцо Фернандес и влезе във вратата на Аржентина. Малко след това “озитата” имаха грандиозен шанс да изравнят, но Лисандро Мартинес блокира удар на Азиз Бехич.

В крайна сметка Аржентина свърши своята работа и продължава към следващата фаза, където ще се изправи срещу Нидерландия.