Хенеси бе изгонен при този сблъсък извън наказателното поле. Снимка: БГНЕС/EPA

Иран победи с 2:0 Уелс в среща от група "В" на Мондиал 2022.

Така "персите" се изравниха с Англия с по три точки, докато "драконите" и САЩ са с по една. "Трите лъва" и американците играят по-късно днес.

Като цяло иранците доминираха, тотално надиграха Гарет Бейл и компания и заслужено си взеха победата и трите точки.

Развръзката дойде в 84-атата минута, когато бе изгонен вратарят на Уелс Хенеси, но драмата настъпи чак в 98-ата минута, когато Иран откри с далечен удар на Роозбех Чешми. Две минути по-късно Рамин Резаеян получи чудесен пас след грешка на Уелс, напредна и прехвърли вратаря неспасяемо за 0:2.