Реал Мадрид победи градския си съперник Атлетико като гост с 2:1. Тимът на Карло Анчелото постигна шестата си поредна победа в първенството и си върна върха в класирането.

"Кралете" свършиха задачата си още преди почивката, когато с голове на Родриго (18) и Федерико Валверде (36) убиха устрема на "дюшекчиите". Домакините все пак намалиха изоставането си в 83-та минута след куриозен гол на резервата Марио Ермосо.

Ермосо обаче бе изгонен с два бързи жълти картона в добавеното време на срещата.

Така Реал Мадрид си върна първата позиция в класирането с пълен актив от 18 точки. Втори отново е Барселона с 16, пред Бетис с 15 и Атлетик Билбао с 13. Атлетико Мадрид загуби за втори път този сезон и за момента е на 7-то място с 10 точки.