Снимка: Facebook

Ансамбълът на България спечели титлата във финала на три ленти и две топки на Световното първенство по художествена гимнастика в София.

Момичетата на треньора Весела Димитрова успяха да се съвземат след осмото място на пет обръча и изиграха брилятно композицията си пред изпълнените до краен предел трибуни на зала “Арена Армеец”.

Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянов, София Иванова, Маргарита Василева, Камелия Петрова и Радина Томова получиха обща оценка 33.300 точки, от които 16.500 за трудност, 8.600 за артистичност и 8.200 за изпълнение.

Втори се класира ансамбълът на Италия със 31.450, а бронзът остана за отбора на Азербайджан с 30.750 точки.

Това е второ злато за ансамбъла на България от шампионата след абсолютната титла в многобоя от петък. Отборът, който спечели и квота за олимпийските игри в Париж 2024, е дебютант на форум от такъв ранг, като това бе и първото състезание на този състав пред родна публика.